Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Kulturní léto 2020 v Havlíčkově Brodě

/
/
/
713 ZobrazeníKlub Oko Havlíčkův Brod pořádá na Havlíčkově náměstí už několik let Kulturní léto. Každou prázdninovou středu od 18.00 do 19.00 program pro děti a od 20.00 do 22.00 koncerty. Vstup byl pro diváky zdarma.

První akce ve středu 1. července proběhla bez problému. O týden později byla jen pohádka pro děti O začarovaném mlýnu a koncert skupiny JADA BAND byl zrušen pro trvalý déšť´. Poslední akce ve středu 26. srpna měla mimořádný průběh.
„Celý den byl silný vítr a tak jsme se rozhodli pohádku pro děti odehrát v klubu Oko. Na pódiu na Havlíčkově náměstí hrozilo poničení divadelních rekvizit. Divadýlko z Pytlíčku uvedlo pohádku O drakovi,“ uvedl Jakub Baloun, produkční z klubu Oko. Večer na Havlíčkově náměstí zahrál na kytaru, foukací harmoniku a zazpíval Marcel Kříž. Na kytaru ho doprovodil Pavel Kovin Kovačka.

Písničkář, básník, malíř a občasný herec Marcel Kříž se narodil v Havlíčkově Brodě a žije v Čáslavi. Ve třinácti letech se naučil hrát na kytaru. Založil několik bigbeatových a bluesových kapel. Je autorem překladů textů Boba Dylana, Neila Younga nebo Toma Waitse, jejichž písně zařazuje do svého repertoáru. Chotěbořský kytarista a hráč na foukací harmoniku Kovin Kovačka hrával v kapele Za notou, kterou založil v roce 2013. Také hrál mimo jiné v Traffic Jam. Nerad o sobě mluví a na otázky ohledně své hudební kariéry s úsměvem odbývá slovy: „Od punku ke klasické kytaře.“ Jeho hudební záběr sahá od blues, folku až ke tvrdším stylům. Své zkušenosti předává jako pedagog žákům na ZUŠ Chotěboř.

Foto: Jaroslav Benák a archiv Divadýlka z Pytlíčku (úvodní foto)

  • Facebook
  • Twitter