Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Kufrování s Chaloupkami na konci roku

/
/
/
1028 ZobrazeníTři akce pro veřejnost všech věkových i výkonnostních kategorií připravily Chaloupky. Jedná se o kufrování, čili orientační běh v přírodě i ve městě. Účastníci nebudou potřebovat kufr a třeba se ani nezapotí, zakufrovat totiž znamená zabloudit.

První akcí je tradiční Kufrování v Brtnici, které se uskuteční v pátek 27. prosince. Orientační běhy ve městech mají velkou budoucnost, protože nenasytný kůrovec pracuje rychleji, než kresliči map. Ale nebuďme z toho smutní. Orientační běh malebnou zimní Brtnicí nám může odhalit tajemná zákoutí a umožnit nečekaná setkání.

Na trasu se můžete vydat od 10.00. Konec závodu i procházek je ve 14.00. Organizátoři vám zapůjčí buzolu, v teple a suchu uschovají svršky a osobní věci a po návratu si budete moci dát horký čaj, kávu a či dokonce čistou vodu. Na startu obdržíte jednu mapu, ať jste sportovec, který si to chce zaběhnout sám, nebo rodina, jež se jde projít v houfu. Za to vše zaplatíte startovné ve výši 40 Kč. Pro zájemce bude připravena zajímavost, které se říká Fotocesta.

Za Novoměstským kufrováním mohou zájemci vyrazit v neděli 29. prosince do Nového Města na Moravě. Podobně jako v Brtnici na ně čeká od 10.00 do 14.00 pobíhání nebo procházky zimním městem, které se vám tak ukáže z trochu jiné perspektivy, než jste zvyklí. Každopádně vás na konci čeká pořádný hrnek s voňavým bylinkovým čajem, připraveným z bylin sbíraných na lukách Žďárských vrchů. Start i cíl je v Horáckém muzeu. Trasy budou připravené pro začátečníky, rodiny s dětmi i pro zdatnější běžce, zájemcům zapůjčíme buzolu a změříme čas. Startovné je tentokrát pouhých 30 korun a vodu vám určitě podají také.

Poslední letošní akcí Chaloupek je kulaté Krátecké kufrování. Milovníci Žďárských vrchů se v malebné vísce Krátká u Sněžného sejdou už po desáté. Po dosud zelených kopcích se budou moci proběhnout v pondělí 30. prosince mezi 10.00 a 14.00. Startovné je tentokrát 60 korun, ale oproti předchozím velmi spartánským akcím se bude v podstatě jednat o lukulské hody. Považte! Až si odběhnete nebo projdete vytyčenou trasu, obdržíte talíř vydatné polévky, punč, čaj, šťávu a jako pozvánku i plánek naučné stezky po Krátké s příběhy. Jak organizátoři uvádějí, lepší nabídku k smysluplnému zakončení roku těžko dostanete.

  • Facebook
  • Twitter