Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Kriminalisté obvinili šest osob ze založení požárů v Horním Maršově a Humpolci

/
/
/
688 ZobrazeníKriminalisté z Vysočiny a Hradce Králové vyšetřili příčinu požárů autobazaru v Humpolci na Pelhřimovsku a zámku v Horním Maršově na Trutnovsku. Založila je organizovaná skupiny lidí, škody převyšují částku pět milionů korun.

„Kriminalisté zadrželi začátkem týdne šest osob důvodně podezřelých z úmyslného založení obou požárů. Na jejich zadržení, které proběhlo v Praze, se podílela také speciální zásahová jednotka. Kriminalisté zahájili jejich trestní stíhání. Zadržení muži ve věku 42–55 let byli obviněni ze zvlášť závažného zločinu obecného ohrožení. Všichni obvinění jsou v případě prokázání viny ohroženi trestem odnětí svobody v délce trvání 8 -15 let, neboť se trestné činnosti dopustili jako organizovaná skupina. Současně kriminalisté prověřují, že se někteří obvinění dopustili další závažné trestné činnosti,“ uvedla Dana Čírtková, tisková mluvčí krajských policistů na Vysočině.

Okresní soud v Pelhřimově rozhodoval ve čtvrtek 21. března o jejich vzetí do vazby. Všichni obvinění byli vzati do vazby a od soudu eskortováni do vazebních věznic v Brně a Českých Budějovicích.

„V současné době nebudeme až do konce vyšetřování k případu poskytovat žádné bližší informace, abychom neohrozili účel vedeného trestního řízení,“ dodala Dana Čírtková.

  • Facebook
  • Twitter