Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Koruna Vysočiny certifikovanou destinační společností

/
/
/
674 ZobrazeníCertifikační komise Kategorizace organizací destinačního managementu rozhodla koncem června o udělení certifikace Koruně Vysočiny, která se tak se přidala mezi další destinační společnosti v České republice.

„Na počátku bylo sedm regionů. Koruna Vysočiny pokrývala území od Tišnovska, přes Nedvědicko, Bystřicko, Novoměstsko, Žďársko, Velkomeziříčsko až po Bítešsko. Od roku 2015, kdy se objevila myšlenka na vznik organizace, jejímž cílem bude rozvoj a podpora cestovního ruchu, uběhlo opravdu už hodně vody. Koruna Vysočiny musela ujít velký kus cesty. Dnes ale již destinace stojí na čtyřech pevných pilířích, zakladatelských městech. Několikaletá práce nadšenců se vyplatila,“ uvedla Oľga Königová, ředitelka společnosti. Podle jejích slov se certifikací se pro Korunu Vysočiny otevírají nové možnosti. „Nejnáročnějším požadavkem celého projektu byla trpělivost. Museli jsme naše partnery přesvědčit, že myšlenka spojení se v jeden celek nám všem přinese užitek. Ukázat podnikatelům, že cesta spolupráce, která nevnímá nikoho v našem regionu jako konkurenta, ale jako partnera, je i pro ně mnohem výhodnější,“ hodnotí ředitelka destinace.

Vytrvalou a systematickou prací se podařilo najít spojence, kteří se rozhodli spolupodílet se na podpoře cestovního ruchu. „Nejvíc nás těší právě zájem ze strany podnikatelů, kteří nám pomáhají udávat směr. Oni jsou ti, kteří skutečně tvoří cestovní ruch. My se snažíme je podporovat a vytvářet příznivé podmínky pro jejich podnikání.
Mezi naše partnery v současné době patří i takové subjekty jako Zámek Ždár nad Sázavou, Ski Snowpark, Westernové městečko Šiklův mlýn, spolek Údolí Svratky či Eden Centrum. Nemůžeme zapomenout ani na zapojené hotely Líšenský dvůr, Ala hotel a hotel Skalský dvůr. Mezi členy, provozující sportovní zařízení patří Areál Sportu v Bystřici nad Pernštejnem, Městské lázně v Novém Městě na Moravě a Relaxační centrum Žďár nad Sázavou.
Získáním certifikace naše práce zdaleka nekončí. Naopak začíná. Zejména v dnešní době, kdy od-větví cestovního ruchu je bezpochyby oblastí nejvíce zasaženou nedávnou pandemií onemocnění Covid-19. Pro letošní rok jsme připravili několik zajímavých produktů v cestovním ruchu,“ uzavírá Oľga Königová.

  • Facebook
  • Twitter