Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Kontrola zachytila úniky peněz, jihlavský magistrát zpřísňuje vnitřní procesy

/
/
/
641 ZobrazeníVnitřní kontrola Magistrátu města Jihlavy zachytila zpronevěru několika set tisíc korun. Na jednom z oddělení úřadu pracovnice řádně evidovala na přepážce vybrané peníze, ale nechávala si je pro sebe. Úřednice skončila na hodinu a „ztracené“ peníze jsou zpět v pokladně města. 

„Všechny neodvedené peníze jsou zpátky v pokladně města. S paní jsme se okamžitě rozloučili,“ ujistil tajemník magistrátu Evžen Zámek. Magistrát nyní řeší další postup vůči úřednici, zpětně prověřuje její pracovní postupy, především ale pracuje na úpravě vnitřních kontrolních procesů. „Kontrola zafungovala, jak měla, ale lepším nastavením podobné excesy, ať záměrné nebo omylné, zachytíme dříve,“ dodal Evžen Zámek s tím, že se úřednici dařilo obcházet pravidla několik měsíců.

„Šlo o selhání jednotlivce, které nadřízený běžně nemá velkou šanci zaznamenat. Nicméně nám tato chyba ukázala, co lze zlepšit ve vnitřních procesech úřadu,“ poznamenal tajemník jihlavského magistrátu.

Na uvolněné místo už úřad vypsal výběrové řízení. Do doby obsazení pozice úřad zajistí obsluhu na přepážce z vlastních řad.

  • Facebook
  • Twitter