Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Konflikt mezi řidiči v Třebíči řeší policisté

/
/
/
881 ZobrazeníVe čtvrtek 29. dubna odpoledne došlo v Třebíči k incidentu mezi dvěma řidiči, řidičem linkového autobusu a řidičem osobního auta. Případem se zabývají policisté z obvodního oddělení v Třebíč.

„Jednadvacetiletý řidič osobního vozu VW Golf kolem patnácté hodiny nedal u obchodního centra v ulici kpt. Jaroše v Třebíči přednost v jízdě zprava řidiči linkového autobusu, jedoucímu po hlavní silnici. Ke střetu nedošlo a řidič autobusu na nedání přednosti v jízdě zareagoval tím, že na řidiče osobního auta zatroubil. Ten na to reagoval velmi nebezpečně, když skrze stažené okénko namířil na řidiče autobusu jedoucího za ním krátkou střelnou zbraní. Řidič autobusu se obával o život, a proto pokračoval v jízdě za vozem až na světelnou křižovatku ulic Rafaelova a Sportovní, kde na signál stůj řidič osobního auta zastavil a řidič autobusu zastavil za ním, vystoupil z autobusu a oslovil řidiče osobního auta. Ten ze svého vozidla vystoupil a fyzicky napadl řidiče autobusu úderem pěstí do obličeje. Řidič autobusu ale útočníka zpacifikoval, srazil ho na zem, kde ho držel až do příjezdu policejní hlídky,“ popsala incident Dana Čírtková, tisková mluvčí krajských policistů na Vysočině.

Policisté řidiče osobního vozu převezli na obvodní oddělení Třebíč k provedení dalších úkonů. V osobním voze zajistili plynovou pistoli. U obou řidičů policisté vyloučili dechovými zkouškami přítomnost omamných a psychotropních látek s negativním výsledkem. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení a případem se zabývají policisté z obvodního oddělení Třebíč.

„Řidič osobního vozu je podezřelý ze spáchání trestných činů výtržnictví a nebezpečného vyhrožování. Řidič autobusu po incidentu utrpěl drobné poranění v obličeji a vyhledal lékařské ošetření v třebíčské nemocnici. Při incidentu nedošlo k žádné škodě na majetku ani ke škodě na žádném z vozidel,“ dodala Dana Čírtková.

  • Facebook
  • Twitter