Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Kolik stojí montáž sádrokartonu?

/
/
/
921 ZobrazeníSádrokartony se v českých interiérech těší stále větší oblíbenosti. Systémy suché výstavby vynikají rychlou realizací, mají stále dokonalejší vlastnosti, a i jejich cena je velmi příznivá. Velmi rozličné jsou pak ceny odborné realizace sádrokartonů, ty se liší mnoha parametry. V jakém rozmezí se tyto ceny pohybují?

Nepočítejte s nejnižší cenou v ceníku

V současné době, kdy se většina firem reprezentuje online najdete u řady firem zveřejněné ceníky sádrokartonářských prací. Stačí když si do svého vyhledávače zadáte jednoduchý dotaz: montáž sádrokartonu cena. Najdete řadu stránek, které zmíní jednu cenu, jež se vám bude zdát velmi příznivá, ale i řadu stránek, kde bude hromada položek, v nichž nebude jednoduché se orientovat. Předem je dobré počítat s tím, že řadu z nich při realizaci využijete.

Základní cena za montáž sádrokartonu se u podhledů nebo opláštění stávajícího zdiva, tedy při jednoduchém opláštění pohybuje okolo 450 Kč/m2. V případě, že chcete v interiéru vybudovat novou příčku počítejte s cenou 700 Kč/m2, a to je cena za příčku bez izolace. Navíc si nezapomeňte připočítat i DPH.

Velmi nákladné jsou pak osazení střešních oken nebo střešních výlezů, kde ceny začínají na 1 000 Kč za jedno okno. Vhodné je tak volit firmu, která dorazí na místo realizace a předloží vám konkrétní cenovou nabídku dle vašich požadavků. U firem, jež nabízejí kalkulaci přes internet si připočítejte minimálně 20 % k ceně, protože jejich kalkulace nezahrnuje řadu prací, které jsou zjevné až na místě.

Chcete řešit příčky, podhledy vodorovné nebo šikmé? To vše má vliv na cenu

Nejjednodušší jsou samozřejmě interiérové svislé příčky, do kterých osazujete maximálně zárubně, což není obecně drahý úkon a cena se pohybuje kolem 150 Kč/ks. Do svislých příček, které budujete ve svém bytě je vhodné volit dostatečnou akustickou izolaci nebo přímo sádrokarton, se zlepšenými akustickými vlastnostmi. Kromě příček si můžete nechat vybudovat i předstěny, jejichž hlavním úkolem je tlumit hluk přicházející od sousedů.

U vodorovných pohledů neboli klasických stropů cenu navyšují především případné výřezy pro bodová světla nebo víceúrovňové řešení. U stropů je pak vhodné řešit nejen tepelnou izolaci, ale i tu akustickou, aby vás nerušil hluk od sousedů.

V případě šikmých podhledů, které se uplatňují při bydlení v podkroví nezapomeňte na dostatečné zateplení i parozábranu, jež cenu realizace také citelně navýší.

  • Facebook
  • Twitter