Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Klienti komunitního bydlení ze Světlé nad Sázavou se zapojují do práce

/
/
/
582 ZobrazeníŠest klientů komunitního bydlení, kteří se loni na jaře přestěhovali do Světlé nad Sázavou, se snaží zapojit do pracovního procesu.

První z nich začala pracovat loni v červnu Šárka na místní základní škole. „Jsem ráda, že mám práci – úklid mě baví. Navíc se mi snaží vyjít vstříc, a v případě potřeby vymění i směnu, abych se mohla s ostatními zúčastnit zajímavých akcí – jako například minulé pondělí, když jsme jeli do Horáckého divadla v Jihlavě na muzikál Šakalí léta,“ uvedla Šárka.
Od poloviny května jezdí dvakrát týdně pracovat do Havlíčkova Brodu Miroslav, který také uklízí – v současné době okolí krámku Čistá duše na psychiatrické nemocnici. „Do Havlíčkova Brodu i zpět jezdím od první směny sám. Práce není náročná, a baví mě. Už jsem posílal i e-mail mé opatrovnici z Městského úřadu v Ledči nad Sázavou, aby věděla, jak se mi daří. Byl bych rád, kdyby si mi časem rozšířil počet dnů, kdy budu jezdit do práce,“ doplnil Miroslav.
Ve čtvrtek ho na pracovišti navštívila i jeho partnerka Lenka, která jela do Havlíčkova Brodu na úřad práce, kde se konala miniburza práce. „Dostala jsem dvě nabídky na práci. V červenci se pojedu podívat do Nemocnice v Havlíčkově Brodě, kde bych v kuchyni mohla umývat nádobí. Už jsem pracovala v Hotelu Slunce v Ledči nad Sázavou, práce v kuchyni by mě bavila,“ dodala Lenka.
Klienti komunitního bydlení ve Světlé nad Sázavou se zapojují i do charitativních akcí bez nároků na finanční odměnu. Naposledy v polovině května do Sbírky potravin.
Cílem sociální služby poskytované klientům komunitního bydlení je mimo jiné poskytovat podporu při vyhledávání pracovních příležitostí, komunikovat s jejich potenciálními zaměstnavateli, doprovázet klienty k výběrovým řízením, a zajišťovat vhodnou míru potřebné podpory v zaměstnání.

  • Facebook
  • Twitter