Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Klienti Domova Háj se podílejí na putovní výstavě fotografií Mýma očima

/
/
/
965 ZobrazeníDomov Háj uskutečňuje od 1. září 2019 projekt Na cestě. V rámci jedné z klíčových aktivit projektu se připravuje i putovní výstava fotografií Mýma očima.

Na vzniku fotografií, které budou zařazeny k prezentaci na výstavě, se výraznou měrou podíleli klienti domova, které zajímá fotografování. Měli možnost říci si, kde, a co by rádi nafotili, a jaké mají představy o možnostech, které jim život v nových domech přinese. Také se učili základy fotografování. Tři z nich už v současné době fotografují, a na výstavě bude možné vidět i jejich záběry. Klienti, kteří se nezajímají o fotografování, ale baví je práce v dřevodílně, pracují na výrobě stojanů na fotografie.
Putovní výstava fotografií se bude konat ve všech lokalitách, ve kterých budou klienti v budoucnu žít. Začíná v Ledči nad Sázavou vernisáží 24. března od 16.00 v Kavárně Kovárna, a zájemci si ji budou moci prohlédnout následujících čtrnáct dnů. V případě zájmů mohou přijít i žáci základní školy, případně studenti střední školy, a bude pro ně připravena komentovaná prohlídka.
Další výstavy fotografií se budou konat ve Světlé nad Sázavou, v Havlíčkově Brodě, Golčově Jeníkově a Chotěboři. Cílem výstavy je osvěta v oblasti procesu transformace, bourání bariér a stereotypů, odstraňování předsudků, a lepší přijetí klientů domova v lokalitách, ve kterých budou žít.
Domov Háj, p. o., prochází procesem transformace pobytových sociálních služeb. Dvanáct klientů zařízení už žije ve dvou rodinných domcích ve Světlé nad Sázavou, další cca šedesát se do rodinných domů bude stěhovat. Život v komunitním bydlení dává klientům zařízení daleko větší možnosti zapojení se do společnosti, a také kontaktu s rodinnými příslušníky a přáteli. Připravit se na co nejpřirozenější přechod z domova do rodinných domů, by měl klientům pomoci dvouletý projekt Na cestě, který se uskuteční díky finančním prostředkům z Evropské unie.

  • Facebook
  • Twitter