Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Ke specializovaným ambulancím dětského oddělení novoměstské nemocnice přibyla jedna nová. Je zaměřená na rizikové novorozence

/
/
/
262 ZobrazeníMiminka s nízkou porodní hmotností, nedonošené děti, novorozenci, kteří neprospívají tak, jak by správně po narození měli. Miminka, která se v prenatálním stavu dobře nevyvíjela nebo měla příchod na svět jinak komplikovaný, a pro něž jsou první dny a týdny života mnohem těžší, než pro ty ostatní. To budou pacienti nově vzniklé specializované ambulance, která zahájila provoz při dětském oddělení Nemocnice Nové Město na Moravě.

„O zavedení provozu takovéto ambulance jsme uvažovali již dlouho. Teď se nám podařilo doladit koncept jejího fungování. A máme také dostatek zkušených lékařů, kteří mohou zajišťovat péči v této ambulanci,“ vysvětlil otevření nové speciální poradny pro rizikové novorozence primář dětského oddělení novoměstské nemocnice Matouš Záleský.
Ambulance bude otevřená každé úterý v době od 12.30 do 14.30.

„Děti si budeme obvykle zvát přímo při propuštění z novorozeneckého oddělení. Pokud by rodiče měli pocit, že jejich novorozenec vyžaduje lékařské vyšetření nebo má nějaký zdravotní problém, měli by to primárně řešit se svým dětským praktickým lékařem. Ten v případě komplikovanějšího stavu k nám dítě odešle a současně posoudí, zda stav může být řešen ambulantně s odstupem v rámci objednání na tuto ambulanci nebo jiným způsobem akutně,“ popsal Matouš Záleský.

Specializovaná ambulance pro novorozence je cílená na děti v prvních měsících života. „Půjde o novorozence s takovými komplikacemi, jako je třeba žloutenka, potíže s kojením, chudokrevnost, děti, které si prošly stavy, jako jsou například syndrom dechové tísně novorozence či sepse. K dalším potížím, které se týkají nedonošenců i dětí s nízkou porodní hmotností v pozdějším období patří i odchylky psychomotorického vývoje či selhání růstu. Velmi důležitá je pro nás spolupráce s ambulancí dětské neurologie, kde je vývoj některých rizikových novorozenců detailněji sledován, a je zajištěna vývojová rehabilitace. Následnou péči v případě potřeby dále zajistí naše ostatní odborné ambulance,“ objasnil postup při léčení nejmladších pacientů se zdravotními komplikacemi primář dětského oddělení.
Dalšími ambulancemi, které fungují při dětském oddělení Nemocnice Nové Město na Moravě, jsou dětská ambulance všeobecná, ambulance alergologická, diabetologická, endokrinologická, gastroenterologická, kardiologická, nefrologická a ambulance ORL.

  • Facebook
  • Twitter