Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Dvě desítky nehod vyšetřovali policisté o velikonočním víkendu

/
/
/
285 ZobrazeníPři devatenácti dopravních nehodách se během čtyř velikonočních dnů od 7. do 10. dubna zranilo devět lidí, jeden těžce, dalších osm osob lehce. Dva řidiči usedli za volant pod vlivem alkoholu, havárie si vyžádaly hmotnou škodu přesahující 1 733 000 korun.

K vážné dopravní nehodě vyjížděli policisté v pondělí 10. dubna krátce po třinácté hodině na silnici II/523 ve Dvořákově ulici v Jihlavě. Dvaašedesátiletý řidič s vozem VW Multivan projížděl po Dvořákově ulici ve směru jízdy od Hradební k Jiráskově ulici. Před křižovatkou, kde byla v danou chvíli vypnutá světelná signalizace, se zřejmě plně nevěnoval řízení a ohrozil tři chodce, kteří přecházeli vozovku přes vyznačený přechod mezi ulicemi Vrchlického a Jana Masaryka. Dva chodce vozem zachytil a srazil. Ke střetu s nezletilým chodcem, který byl v dětském kočárku, nedošlo,“ popsala Dana Čírtková, tisková mluvčí krajských policistů na Vysočině.

Při dopravní nehodě se těžce zranila chodkyně, která byla na místě dopravní nehody ošetřena posádkou zdravotnické záchranné služby a následně převezena do Nemocnice Jihlava, odkud byla letecky transportována do nemocnice v Brně. „Druhý chodec po střetu s vozem žádné zranění neuplatňoval a na místě dopravní nehody nepožadoval ošetření ze strany záchranářů. Kočárek s dítětem si na místě nehody převzal přítel ženy, která utrpěla při nehodě vážné zranění. U řidiče i obou chodců policisté provedli dechové zkoušky s negativními výsledky. V neděli ve večerních hodinách se nechal ve zdravotnickém zařízení v Jihlavě ošetřit i druhý chodec s tím, že utrpěl při nehodě lehké zranění. Případem dopravní nehody se zabývají policisté z dopravného inspektorátu Jihlava, kteří zjišťují další okolnosti, stejně jako přesnou míru zavinění,“ dodala Dana Čírtková.

  • Facebook
  • Twitter