Když obrázky od dětí pomáhají maminkám v těžkých chvílích | Vysočina-news.cz
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Když obrázky od dětí pomáhají maminkám v těžkých chvílích

/
/
/
682 ZobrazeníNěkdy může obrázek dítěte být tím pravým pohlazením na duši a pomáhat při uzdravení. Přesvědčují se o tom pacienti i zdravotníci v Nemocnici Havlíčkův Brod díky projektu havlíčkobrodského gymnázia.

„Když se procházím po chodbě a koukám na ty obrázky, rozptýlím se a nemyslím na starosti,“ shrnula jedna z hospitalizovaných maminek novou výzdobu gynekologické části Nemocnice Havlíčkův Brod.
Další dvě desítky obrazů namalovaných studenty havlíčkobrodského gymnázia zkrášlují od začátku července chodby gynekologicko-porodnického oddělení. Už tříletý projekt pod vedením Daniela Korába, pedagoga Gymnázia Havlíčkův Brod, pomáhá vytvářet příjemné, zajímavé prostředí a přátelskou atmosféru na pokojích a chodbách tohoto oddělení.

Dlouhodobě se v havlíčkobrodské nemocnici snaží uspořádáním a výzdobou interiérů docítil toho, aby se pacienti v rámci možností cítili v prostorách nemocnice dobře. „Opravdu krásné obrazy jsou zpestřením prostředí pro pacientky, ale i pro personál oddělení. Velké poděkování patří všem studentům třídy 1D a 1C i pedagogickému vedení za podporu a spolupráci s naší nemocnicí,“ okomentovala aktivitu gymnazistů vrchní sestra oddělení Martina Horáčková.
Celkem se projektu tento rok zúčastnilo 19 studentů.Téma Zahrady inspirované Zahradou Jiřího Trnky a Břetislava Pojara si už v předchozích letech získalo velkou oblibu. „Změnou je ale technika, kterou tentokrát studenti zvolili. Jedná se o enkaustiku na enkaustickém papíře, kde pomocí zahřívací desky, enkaustické žehličky a potřebných nástrojů studenti vytvořili tyto nádherné obrazy,“ upřesnil Daniel Koráb.

Instalace obrazů proběhla za plného provozu oddělení a ihned si získala pozornost hospitalizovaných pacientek. Studenti pak od personálu oddělení dostali sladkou odměnu v podobě dortu, který ihned s chutí snědli. Podle slov Daniela Korába, vedoucího výtvarných kroužků a výtvarné sekce uměleckého kurzu, se mohou návštěvníci nemocnice těšit zase v příštím roce na další výtvarná díla havlíčkobrodských gymnazistů, třeba i na dalších odděleních nemocnice.

  • Facebook
  • Twitter