Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Kdo si stýská, měl by vstoupit na správnou stezku, říká nemocniční kaplan

/
/
/
300 ZobrazeníDuchovenská služba byla v Nemocnici Nové Město na Moravě zavedena už v roce 2007. Zdejší kaplan Vojtěch Hrouda se rozhodl letos povzbudit na duchu i zdravotníky a zaměstnance nemocnice. Proto zorganizoval pravidelné úterní promluvy pod širým nebem.

„Mnohokrát mě napadlo, že by sestry, lékaři, sanitářky i pracovníci v dalších profesích mohli ocenit nějaké pravidelné slovo, modlitbu, zamyšlení, meditaci, požehnání. Protože jde o povzbuzení na duchu, dal jsem svému úmyslu jméno Vzduch. Bude to pravidelné (úterky) a krátké (nanejvýš 15 minut) zastavení pro povzbuzení ducha, určené zaměstnancům nemocnice. Bude se konat na Vzduchu, to znamená pod širým nebem,“ vysvětlil popud k pravidelným úterním setkáním Vojtěch Hrouda.
Hlavním tématem prvního setkání byly stesky a stezky. Dvě slova stejně znějící, ale naprosto s jiným významem. A přece související, neboť i člověka se steskem může správná stezka zavést právě tam, kam se chce dostat.

Kouzlo úterní promluvy nemocničního kaplana umocnilo místo, kde společné setkání proběhlo. V horní části nemocničního parku pod největším bukem. Nádherná sněhem zasypaná příroda, letité stromy a zpívající ptáci doprovodili krátké zamyšlení, meditaci a požehnání. Ti, co přišli, neodešli s prázdnou. A určitě si nenechají ujít další setkání, které je naplánované na úterý 14. února ve 14.45.

  • Facebook
  • Twitter