Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Kde najít nejlepší módní inspiraci online?

/
/
/
581 ZobrazeníOnline svět je plný inspirace v oblasti módy, stačí vědět, kde hledat. Kromě sociálních sítí, které jsou plné účtů o módě (Instagram, Facebook, Tiktok), můžete nakouknout také do internetových obchodů a jejich blogů. Pojďme si představit některé tipy, jak inspiraci hledat.

Sociální sítě a móda

Facebook, Instagram nebo Tiktok jsou nejpopulárnější sociální sítě, kde můžete hledat inspiraci v oblasti módy. Můžete sledovat oblíbené celebrity. Na své účty publikují fotografie, které nám dovolí nakouknout do jejich soukromí a poznat, co nosí doma, ven nebo do společnosti. Dávejte si ovšem pozor na reklamní příspěvky. Někdy jsou obohacující, jindy nás jen chtějí svést k rychlému nákupu bez rozmyslu. Na Facebooku i Instagramu je povinnost označit reklamní příspěvky, proto si tohoto označení všímejte. 

Vyplatí se sledovat také videa na Instagramu nebo Tiktoku. Jsou to sítě mladých ročníků, proto můžete čekat svěží mladou módu. Instagram, zaměřený na fotky, ale i Facebook, má i fanouškovské stránky slavných módních návrhářů nebo značek. Návrháři a firmy používají sociální sítě pro komunikaci se zákazníky. Většinou se zde dozvíte vše o nových kolekcích, zákulisí vzniku modelů. Často se objevují také reporty z módních eventů nebo přehlídek.

Módní blogy

Každý internetový obchod má většinou svůj blog, kde informuje své zákazníky o nejnovějších trendech, historii módy a dalším. Mrkněte třeba na CCC blog. Značka CCC je zaměřena na obuv dostupnou pro všechny. Má hustou síť prodejen po Evropě a v současnosti i velmi zajímavý internetový obchod s módním blogem. Blog se věnuje tipům, inspiraci v oblasti obouvání a oblékání. Najděte si svůj oblíbený obchod a sledujte jeho blog. Jedině tak budete v obraze. 

Máme i pár tipů na české módní bloggery, kteří by vám neměli uniknout:

  1. Vítězslav Ivičič: Czech fashionisto’s diary
  2. Martina N.: Marblog
  3. Irena Vokrojová: Outfitmania
  4. Jindra Chrvalová: My Funtastic Life
  5. Eliška Hudcová: Time To Fit
  6. Barbora Ondráčková: Vogue Haus
  7. Lenka Madlenová: The Stylemon

Doporučujeme sledovat také profily modelek a modelů, kteří mají módní svět z první ruky a jako první si nové modely zkoušejí a předvádějí.

Second Hand na internetu

S možností obchodovat s módou přes internet se roztrhl pytel s nabídkou secondhand módy. Lidé už nechtějí použité oblečení vyhazovat, když je tak jednoduché ho někomu přes internet přeprodat. Facebook market nebo další média umožní pohodlnou domluvu mezi lidmi, kteří se oblečení zbavují a kteří ho shánějí. Možné je také věci vyměnit a neutratit tak ani korunu navíc. Tuhle možnost využívají hodně rodiče, protože děti zkrátka rostou jako z vody a jejich oblečení je jeden velký koloběh. Vyplatí se oblečení vyměnit nebo sehnat z druhé ruky, protože je mnohdy kvalitnější než to z konfekce. Známé secondhand platformy mají své blogy, kde se dočtete o udržitelné módě. Udržitelnost je celkově velký hit v poslední době a na internetu najdete mnoho rad, kde a jak udržitelně nakupovat. Základem tzv. slow fashion, pomalé módy jsou kvalitní materiály, správná péče o ně a nadčasové střihy. Pomalá móda je opak rychlé módy, která se vyznačuje nekvalitním materiálem. Oblečení z rychlých konfekcí vám zpravidla vydrží jen jednu sezónu. Rychle se opotřebí, barvy vyblednou i po obyčejném praní. 

  • Facebook
  • Twitter