Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Každá koruna pomáhá. Tři králové koledovali pro žďárskou charitu

/
/
/
428 ZobrazeníRekordních 4 757 202 korun vhodili dárci třem králům do kasiček na Žďársku, to je o 567 969 korun více než v minulém roce. Třiadvacátý ročník Tříkrálové sbírky, kterou tradičně pořádá Charita Česká republika, zajišťovala ve na Žďársku Oblastní charita Žďár nad Sázavou.

K + M + B, Kristus požehnej tomuto domu, psali tři králové na dveře v prvních patnácti dnech nového roku. „Děkujeme, že i vy jste se přispěním do Tříkrálové sbírky rozhodli napsat lepší životní příběh klientům služeb Oblastní charity Žďár nad Sázavou. Jejich vděk a úsměv ve tváři ať je vám odměnou,“ vzkázala dárcům ředitelka žďárské charity Jana Zelená. Její poděkování dále patří všem koledníkům, asistentům, dobrovolníkům a podporovatelům Tříkrálové sbírky.

„Do terénu jsme letos předali pět set šedesát tři kasiček, které mělo na starost osmdesát asistentů,“ uvedla Michaela Knížková, koordinátorka Tříkrálové sbírky Oblastní charity Žďár nad Sázavou. Městy a obcemi okresu prošlo s koledou na sedmnáct set koledníků. Výtěžek sbírky je určen na pomoc nemocným, handicapovaným, seniorům, matkám s dětmi v tísni a dalším lidem v nouzi všude tam, kam dosáhne pomoc žďárské charity.

Tříkrálová sbírka vynesla na Žďársku o více než půl milionu více než v minulosti


Online koleda
Pro ty, kteří chtějí podpořit Tříkrálovou sbírku, ale koledníci je nezastihli doma, nebo se k nim domů nedostali, stále existuje možnost online přispění. Na webu www.trikralovasbirka.cz je připravena takzvaná online kasička. Ve druhém kroku nezapomeňte zvolit Oblastní charitu Žďár nad Sázavou, jen tak pomůžete lidem přímo ve svém okolí. Příspěvky v online kasičce a dary přímo na tříkrálový účet pro Oblastní charitu Žďár nad Sázavou činily k 27. lednu 2023 68 153 korun.

Výsledky
Kolik korun vykoledovali tři králové ve vašem městě, městysi či obci? Výsledky Tříkrálové sbírky ve žďárském okrese si prohlédněte na www.trikralovasbirka.cz/vysledky/  Klikejte: Diecéze brněnská – Oblastní charita Žďár nad Sázavou, a hledejte konkrétní obec. 

  • Facebook
  • Twitter