Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Kamiony se dřevem jsou na Vysočině opakovaně přetížené

/
/
/
1232 ZobrazeníPolicisté z Vysočiny kontrolovali ve středu 12. srpna dodržování všech právních předpisů ze strany řidičů nákladních vozidel převážejících dřevní kulatinu. Zapojili se i policisté ze speciálního týmu Kamion.

Policejní hlídka si ve středu vybrala na silnici I/38 soupravu a kontrolovala ji na parkovišti u Celního úřadu v Jihlavě. „Jednalo se o tahač s návěsem s tuzemskou registrační značkou, který byl naložený dřevní kulatinou. Řidič je povinen v souladu s příslušným ustanovením zákona o pozemních komunikacích na výzvu policisty podrobit vozidlo nízko rychlostnímu kontrolnímu vážení, kdy zajížďka, včetně cesty zpět, nesmí být delší než šestnáct kilometrů,“ vysvětlila Dana Čírtková, tisková mluvčí krajských policistů na Vysočině.

Při kontrole policisté zjistili hned několik zásadních porušení právních předpisů. „U tažného vozu policisté při kontrolním vážení zjistili, že je o 1,7 tuny překročena jeho nejvyšší technicky přípustná hmotnost. Policisté dále zjistili, že o devět tun je překročena nejvyšší technicky přípustná hmotnost celé jízdní soupravy. Technicky přípustná hmotnost je jedním z technických parametrů udávaných výrobcem daného vozidla. Tento údaj vyjadřuje, s jakou nejvyšší hmotností lze vozidlo provozovat, aniž by došlo k poškození vlivem přetížení,“ dodala tisková mluvčí s tím, že navíc souprava překročila nejvyšší povolenou výšku o 25 centimetrů a nejvyšší povolenou délku o 80 centimetrů. „Řidič jízdní soupravy dostal pokutu v příkazním řízení a porušení ze strany dopravce policisté zadokumentovali a předají k řešení do správního řízení,“ doplnila Dana Čírtková.

V kontrolách kamionů se dřevem budou policisté na silnicích Vysočiny pokračovat i v dalším období, protože se stále setkávají s protiprávním jednáním ze strany řidičů vozidel převážejících dřevní kulatinu.

Úvodní foto: Kontrolovaný kamion, foto: Policie ČR

  • Facebook
  • Twitter