Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Kde najdete číslo VIN na autě?

/
/
/
1211 ZobrazeníPod číslem VIN je skryto mnoho informací o autě, které vlastníte nebo plánujete koupit. Díky tomu můžete zkontrolovat původ, historii a technický stav vozu, jakož i kompletní díly potřebné k jeho opravě.

Pečlivá analýza VIN vás může varovat před nepoctivým prodejcem nebo se ujistit, že jste se rozhodli správně. Nezapomeňte zkontrolovat toto jedinečné číslo nejen ve vašich dokumentech, ale také na jednotlivých součástech vozidla. Rozmazaný nebo nečitelný řetězec čísel a písmen může označovat nezákonný původ automobilu nebo jeho vážné poškození při nehodě.

Co označuje číslo VIN?

VIN (Vehicle Identification Number) je obecně známo jako číslo podvozku. Obvykle je toto číslo dáno výrobcem vozidla, ačkoli existují i situace (např. Ztráta čísla, vozidla vlastní konstrukce), kdy by měl majitel automobilu podat žádost o jeho přiřazení. Číslo VIN se skládá ze 17 znaků (číslic a písmen). Zkontrolovat svůj vůz můžete na checkcardna.com.

Kde VIN na automobilu hledat?

Na otázku, kde najít VIN – identifikační číslo vašeho auta, neexistuje jediná odpověď. Důvodem je skutečnost, že nemá jedno stálé místo. Jeho umístění se může lišit v závislosti na značce a modelu vašeho automobilu. Nicméně existují populární místa, kam výrobci rádi čísla VIN umisťují.

Mezi ně patří mimo jiné: spodní část čelního skla (strana řidiče), oblast zámků dveří, kryt palubní desky, podlaha kufru.

Například:

 • U automobilů Opel se VIN obvykle nachází na krytu palubní desky, podlaze před sedadlem spolujezdce nebo vedle sedadla, přepážce a pravém bočním členu za zadním kolem.
 • Výrobce BMW umístí mimo jiné VIN na levé straně palubní desky, na pravé boční výztuži (vedle sedla tlumiče) a na přední přepážce.
 • U Fiatů lze číslo VIN nalézt navíc na podlaze kufru a u Volkswagenu a Jeepů na podlaze pod zadním sedadlem pohovky.

Jak dekódovat číslo VIN?

Pro dekódování posloupnosti čísel a písmen stačí kontaktovat obchodní zastoupení vybraného výrobce nebo použít jeden z mnoha webů nabízejících takovou službu, např . bestvindecoder.com. Najdete zde širokou nabídku dekoderů pro česká i zahraniční auta po celém světě.

Pomocí dekodéru zkontrolujete mimo jiné základní technické údaje o vozidle (např. kapacita motoru, typ paliva), historie vozidla (změny majitelů, dosud provedené technické kontroly), odečet ujetých kilometrů (od roku 2014), platnost technických zkoušek a úrazové pojištění.

VIN vozidla – vyplatí se jej znát?

VIN číslo vozidla – vyplatí se to vědět?

Určitě je vhodné znát číslo VIN vašeho auta. S jeho znalostmi je spojeno mnoho důležitých výhod jako jsou:

 • Ochrana před chybnými nebo neuspokojivými nákupy.
 • Ochrana před podvody prodejců (především ojetých vozů).
 • Úplné povědomí o historii vozidla.
 • Spolehlivé a přesné informace o technických specifikacích a vybavení vozidla.
 • Možnost důkladného posouzení technického stavu vozidla před jeho koupí.
 • Možnost objednání konkrétních vizuálních dílů a mechanických součástí online – číslo VIN zaručuje, že budou dokonale přizpůsobeny danému vozu.
 • Nulové riziko nákupu nevhodných dílů.
 • Facebook
 • Twitter