Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Kachní rodinky dělají radost obyvatelům Světlé nad Sázavou

/
/
/
695 ZobrazeníNa rybnících nedaleko domova seniorů ve Světlé nad Sázavou je poslední dobou rušno. Na břehu stojí několik pozorovatelů, kteří s úžasem sledují podívanou. Můžete tady totiž potkat dvě celkem početné kachní rodinky.

Kolem jedné kachní mámy se pohybuje šest malých kachniček, ovšem ta druhá zrovna učí plavat v rybníku rovnou dvanáct malinkatých kachňátek. „Dvanáct káčátek není raritou, obvykle jich kachny divoké mívají osm až patnáct. Už odmalička svou matku poznají po hlase, jak se vylíhnou, pískají a sama kachna je rozeznává. Úkolem kachny je káčata zahřívat, ochraňovat a ukazovat, kde mohou získat potravu. Když se oteplí a není potřeba potomky zahřívat, stávají se káčata samostatná,“ vysvětluje Zbyšek Karafiát, ředitel záchranné Stanice Pavlov. „Také se stává, že se kachňata přidají ke druhé kachně, takže nemůžeme určit, že jedna jich má opravdu šest a druhá dvanáct. Už se totiž mohla promíchat. Tím, že jsou samostatná a na matce nejsou závislá, nevadí jim to,“ dodává Zbyšek Karafiát.

Někdy se ale ani přírodě nezadaří, a tak je potřeba trocha lidské pomoci. Jedním takovým příkladem je záchrana kachňátek na mostě ve Světlé. Tady to ale naštěstí dobře dopadlo a vše můžete sledovat na facebookovém profilu Záchranné Stanice Pavlov www.facebook.com/stanicepavlov/posts/4197163830302271.

  • Facebook
  • Twitter