Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Jubilejní tisící premiéra Horáckého divadla

/
/
/
166 ZobrazeníAutorský muzikál Nad Sázavou se divákům představí na Velké scéně Horáckého divadla v Jihlavě v sobotu 18. února od 19.00. Jde o jubilejní tisící titul od vzniku divadla v roce 1940 a je zároveň šestou premiérou letošní sezóny.

Muzikálový titul má vždy potenciál oslovit největší počty diváků. „Téma trampingu je pro region Vysočiny bytostně přítomné ve svých nejrůznějších formách. A původní tvorba a reflexe přítomnosti je jedním z nejsilnějších uměleckých nástrojů k navázání spojení s hledištěm. Titulem Nad Sázavou bychom rádi oslavili divadelní tisícovku společně se všemi diváky,“ řekl dramaturg Jaroslav Čermák.

Děj uvádí rozmanitou směs lesních návštěvníků. Spleť nástrah vyšlapaných pěšinek k sobě v situacích, jež nepostrádají nadhled, postupně svede skupinku pravověrných trampských pamětníků, kteří se k ohništi uchylují už bezpočet let. Rovněž se sem vydává rodinka, která přijela zdolat přírodu a pokořit své tábornické limity. K vlastnímu překvapení se zde ocitají i zatoulané hvězdy trampského hudebního nebe. A do čtveřice lesní tišinu rozrazí přítomnost lufťáků s hlučným pohodlím karavanu. Za noci, jež umí zaskočit, se tak u ohně tábořiště splétají nesourodé osudy, charaktery i povědomě znějící hudební motivy.

Premiéra muzikálu Nad Sázavou se divákům představí v sobotu 18. února na Velké scéně od 19 hodin. Na programu bude ale i v dalších dnech.

  • Facebook
  • Twitter