Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Násilník a recidivista se v Jihlavě dopouštěl krádeží a násilí

/
/
/
213 ZobrazeníČtyřiadvacetiletý muž z jižních Čech, kterého policisté vezli v krátké době na policejní oddělení už potřetí, čelí na Vysočině obvinění ze spáchání trestného činu a na podaný návrh byl vzat do vazby.

„V neděli 12. února přijali policisté v odpoledních hodinách oznámení o krádeži v prodejně jihlavského obchodního centra, kde odcizili muž se ženou oblečení. Muž mikinu poškodil, žena ji v převlékací kabince schovala pod svoje oblečení a oba pak bez zaplacení utekli. Přivolaní policisté společně s městskými strážníky dvojici v krátké době vypátrali v lokalitě hradebního parkánu. Muž byl opilý, při dechové zkoušce mu policisté naměřili hodnotu necelé tři promile alkoholu. Opilého mladíka odvezli na protialkoholní záchytnou stanici. Osmnáctiletou ženu převezli na policejní oddělení k provedení nezbytných úkonů, je podezřelá ze spáchání přestupku proti majetku,“ popsala policejní mluvčí Jana Kroutilová.
Po vystřízlivění směřovala další cesta podezřelého muže s pouty na rukou na oddělení policie a cely. Na základě shromážděných důkazů policejní komisař rozšířil trestní stíhání čtyřiadvacetiletého muže z Jihočeského kraje. „Muž byl obviněn ze spáchání přečinu krádeže,“ dodal Jakub Pivoňka, vedoucí oddělení obecné kriminality.
Podle jeho slov se jedná o muže, který byl v minulosti za různorodou trestnou činnost už opakovaně soudně trestaný. Vloni na jaře byl potrestán za výtržnictví a v létě byl odsouzen za krádeže, muž je ve zkušební době podmíněného trestu odnětí svobody, který by mu měl skončit až příští rok.
„Od ledna je již stíhán v souvislosti s fyzickým napadením, ke kterému došlo ve večerních hodinách v ulici nedaleko jihlavského obchodního centra. Společně s osmnáctiletým mladíkem z Třebíčska se v tomto případě dostali do slovní rozepře s náhodným starším mužem. Muž se snažil odejít, oba mladíci ho ale pronásledovali a následně ho napadli. Muž od nich utržil rány pěstí do oblasti hlavy a útočníci z místa utekli. Zranění napadeného muže se vyžádalo lékařské ošetření. Oba podezřelé muže policisté po činu dopadli a byli obviněni ze spáchání trestných činů pokusu ublížení na zdraví a výtržnictví. Také osmnáctiletý mladík již byl v minulosti soudně trestán, naposledy na konci loňského roku,“ doplnila tisková mluvčí.
Další obvinění má muž ještě za krádeže zboží minulý pátek, kdy odcizil v jihlavské prodejně zimní bundu za bezmála 1 500 korun a utekl bez zaplacení. „Další zboží vzal v jiné prodejně v prosinci, tentokrát chtěl získat bez zaplacení čokolády. Pomáhal mu při tom jednačtyřicetiletý recidivista. Odnesli si čokolády za necelý jeden tisíc korun,“ sdělila Jana Kroutilová.

Policejní komisař podal státnímu zástupci podnět k podání návrhu na vzetí obviněného čtyřiadvacetiletého muže do vazby. Na základě rozhodnutí soudu byl vzat do vazby a policisté ho odvezli do věznice. „Případ kriminalisté dále vyšetřují. Za trestnou činnost lze uložit trest odnětí svobody až na tři roky,“ uzavřela tisková mluvčí.

  • Facebook
  • Twitter