Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Žena z Brodu je stále pohřešovaná, policie žádá veřejnost o pomoc

/
/
/
4910 ZobrazeníKrajští policisté se opětovně obracejí na občany s naléhavou žádostí o spolupráci při pátrání po pohřešované ženě z Havlíčkova Brodu. Pátrání po ženě probíhá od neděle a je stále neúspěšné.

„Do pátrání se zapojily desítky policistů, hasičů a nasazen byl opakovaně také vrtulník letecké služby PČR. Není vyloučeno, že se žena mohla stát obětí násilného trestného činu, proto se opakovaně obracíme na sdělovací prostředky se žádostí o zveřejnění výzvy případným svědkům, kteří ženu mohli vidět. Jedná se nám zejména o neděli 28. července v době od 13.15 do 14.00, kdy se pohřešovaná žena měla údajně pohybovat v lokalitě U Rybníčku v Havlíčkově Brodě,“ uvedla policejní mluvčí Stanislava Miláčková.

Osmačtyřicetiletá žena odešla v neděli 28. července krátce po deváté hodině dopoledne ze svého bydliště v Zahradnického ulici v Havlíčkově Brodě na procházku se psem. Do současné doby se žena do místa bydliště nevrátila a nepodala o sobě žádnou zprávu. „Žena je vysoká přibližně 165 centimetrů, má střední postavu, vlnité černé vlasy a hnědé oči. Při odchodu na sobě měla šaty fialovo černo bílé barvy v délce ke kolenům, džínovou bundu a botasky. Pes, se kterým odešla žena z domu je bílé barvy, rasy bišonek, slyšící na jméno Justýna,“ upřesnila Miláčková.

Policisté po ženě vyhlásili celostátní pátrání. Veškeré dostupné informace i s jejím popisem byly předány policejním hlídkám, které prověřily místa, kde by se žena mohla pohybovat. „Do současné doby se však pohřešovanou ženu vypátrat nepodařilo. Policisté po ní i nadále pátrají,“ uvedla mluvčí a vyvrátila tak možné fámy, které kolují na sociálních sítích. „Od neděle se intenzivně pátralo, proběhlo pátrání v terénu, v místech kudy žena pravidelně chodila s pejskem, byly prověřeny přístupové cesty a lesy v okolí a pátrání je zatím negativní. Dnes pátrání pokračovalo za účasti policejních potápěčů, kteří propátrávali vytypované vodní plochy – na místě byli dnes čtyři potápěči s jedním plavidlem. Pátrání bylo zatím negativní. Především v  Havlíčkově Brodě se šíří různé fámy, že byla žena nalezena. Není tomu tak a pátrání po ní intenzivně pokračuje. Obracíme se touto cestou na širokou  veřejnost, aby se lidé zdrželi zejména na sociálních sítích různých komentářů, v nichž zveřejňují a šíří nepravdivé informace,“ doplňuje Miláčková.

„Současně se obracíme na občany, kteří by mohli mít informace o tom, kde by se žena v současné době mohla nacházet nebo pohybovat, aby se policistům přihlásili na lince tísňového volání 158. Pokud bude v pátrání nějaký posun, veřejnost budeme informovat,“ uzavřela policejní mluvčí.

  • Facebook
  • Twitter