Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Jihlavští studenti postoupili do finále soutěže Stavby z vlnité lepenky

/
/
/
692 ZobrazeníStudenti Střední školy stavební Jihlava jsou ve finále celostátní soutěže Stavby z vlnité lepenky se svou originální stavbou přehradní nádrže z vlnité lepenky.

Velké finále se koná ve středu 19. června v nově otevřeném informačním centru Vodního díla Šance na Ostravici. Šest finalistů zde bude soupeřit o hodnotné ceny v částce 42 tisíc Kč.

Tématem 13. ročníku lepenkářské soutěže je Vodní nádrž Naděje, kde dominantou samotného modelu musí být přehradní hráz a musí být ukázáno vnitřní uspořádání stavby. Tuto výzvu přijalo 28 středních odborných škol z celé ČR. Soutěž pořádá český Svaz výrobců vlnitých lepenek ve spolupráci s obalovou společností EKO-KOM a letošním partnerem státní podnik Povodí Odry.

Cílem soutěže je poukázat na ekologické přednosti a všestranné použití vlnité lepenky jako obalového materiálu, který se vyrábí z obnovitených zdrojů, je 100% recyklovatelný a odpovídá důležitým cílům jako je trvalá udržitelnost a snižování CO2. Soutěž má každoroční záštitu Ministerstva životního prostředí.

  • Facebook
  • Twitter