Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Další distributor pervitinu v rukou policistů

/
/
/
559 ZobrazeníTřebíčští kriminalisté vypátrali a zadrželi sedmadvacetiletého muže, který distribuoval pervitin. Jeho rukama prošlo několik stovek gramů pervitinu a přes stovku tablet extáze, distribuoval i marihuanu.

„Muže důvodně podezřelého ze spáchání trestného činu zadrželi policisté v Třebíči v bytě, kde v tu dobu pobýval. Zadrženého muže odvezli na oddělení policie, kde byl umístěn do policejní cely.
V bytě provedli kriminalisté domovní prohlídku, při které zajistili krystalickou látku a několik desítek gramů marihuany, dále finanční hotovost, střelnou zbraň a střelivo. Zadržený muž není držitelem zbrojního průkazu. Kriminalisté provedli také prohlídku vozidla Renault Megane, se kterým muž jezdil,“ popsala policejní mluvčí Jana Kroutilová s tím, že zajištěné drogy budou podrobeny expertize na odborném policejním pracovišti stejně jako střelná zbraň. „U zbraně se policisté zabývají i tím, za jakých okolností ji muž získal, přechovával a zda nebyla použita k jiné trestné činnosti,“ dodala tisková mluvčí.

Policejní komisař zahájil na základě shromážděných důkazů trestní stíhání muže. „Sedmadvacetiletý muž z Třebíčska byl obviněn ze spáchání zvlášť závažného zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy,“ doplnil Milan Špaček, vedoucí oddělení obecné kriminality.
Současně zahájili policisté úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu nedovoleného ozbrojování a ve věci probíhá v současné době prověřování. „Obviněný muž byl v minulosti opakovaně soudně trestán i za spáchanou drogovou trestnou činnost. Naposledy byl odsouzen vloni v létě k podmíněnému trestu odnětí svobody se zkušební dobou až do letošního podzimu,“ dodala Jana Koutilová.

Muž byl obviněn z toho, že distribuoval pervitin, extázi a také marihuanu dalším lidem, dále u sebe drogy přechovával. K předávání pervitinu docházelo zejména v Třebíči, dále ve Velkém Meziříčí i na jiných místech. Policejní komisař podal státnímu zástupci podnět k podání návrhu na vzetí obviněného do vazby. Na základě rozhodnutí soudu byl muž vzat do vazby a poté ho policisté eskortovali do brněnské věznice. Případ kriminalisté dále vyšetřují. „Za drogovou trestnou činnost hrozí obviněnému muži trest odnětí svobody až na deset let,“ uzavřel Milan Špaček.

Zadržené peníze, archiv Policie ČR
Distributor prodával a rozdával také marihuanu, archiv Policie ČR
  • Facebook
  • Twitter