Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Jihlavští policisté dopadli pachatele loupežného přepadení v Jihlavě

/
/
/
822 ZobrazeníJihlavští policisté vypátrali rychle mladíky, kteří v Jihlavě přepadli tři mladé muže, kteří utrpěli vážnější zranění a skončili v nemocnici. Dva podezřelé dopadli policisté krátce po činu, ani třetí neunikal dlouho. Agresivní trojice byla obviněna ze spáchání dvou trestných činů, jeden z obviněných skončil ve vazbě, zbývající dva jsou stíháni na svobodě.

„Ve středu 11. srpna kolem druhé hodiny ráno přijali policisté na tísňové lince 158 policisté oznámení o přepadení, ke kterému došlo v lokalitě Jiráskovy ulice v Jihlavě. Kromě policejních hlídek směřovala na místo vzhledem ke zranění napadených také zdravotnická záchranná služba. Všichni tři zranění byli převezeni do nemocnice, utrpěli poranění jako zlomeniny, otřes mozku, pohmožděniny,“ popsala policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Podle slov Jany Kroutilové se policistům v krátké době podařilo vypátrat dva podezřelé muže, kteří šli po ulici. „Třetího dopadli v ranních hodinách v místě jeho bydliště. Policisté všechny tři podezřelé zadrželi a skončili v policejních celách. Jednalo se o dva muže a jednoho mladistvého. Část věcí, kterých se při loupeži zmocnili, mladíci vydali,“ dodala policejní mluvčí.

Na základě shromážděných důkazů zahájil policejní komisař trestní stíhání všech tří zadržených mladíků. „Muži ve věku osmnáct a devatenáct let byli obviněni ze zvlášť závažného zločinu loupeže a dále přečinu výtržnictví, spáchaných ve spolupachatelství,“ doplnil Radomír Němec, vedoucí oddělení obecné kriminality. Mladší z obviněných byl v minulosti již soudně trestán v souvislosti s násilným jednáním a je ve zkušební době podmíněného trestu odnětí svobody.

„Mladíci jsou obviněni z toho, že na ulici napadli slovně a následně i fyzicky tři procházející mladé muže v úmyslu zmocnit se věcí, které nesli. Napadení od nich utržili rány pěstí a jednoho z nich po pádu na zem i kopali. O věci, které u sebe měli, mladí muži přišli. U mladistvého je trestní stíhání zahájeno v souvislosti se spácháním dvou provinění,“ uvedla Jana Kroutilová.

Policejní komisař podal státnímu zástupci podnět k podání návrhu na vzetí obviněného osmnáctiletého muže do vazby. Na základě rozhodnutí soudu byl muž vzat do vazby a policisté ho eskortovali do věznice. „Za spáchanou trestnou činnost lze uložit trest odnětí svobody až na deset let,“ dodal vedoucí jihlavských kriminalistů. V případě mladistvého je hrozící trest poloviční.

  • Facebook
  • Twitter