Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Česká opozice je v kampani dosud nevýrazná, chybí témata, shodli se hosté prvního večera letní školy

/
/
/
742 ZobrazeníPrvní přednáškou a debatou začal v pondělí 16. srpna v havlíčkobrodském klubu Oko veřejný program sedmnáctého ročníku Letní žurnalistické školy Karla Havlíčka Borovského. Po odpolední přednášce a debatě Filipa Rožánka o sociálních sítích se v rámci Večera s Českou televizí mohli zájemci setkat s debatou o voličích, politicích a probíhající volební kampani.

Debata odstartovala otázkou z názvu večera, zda si voliči zaslouží své politiky a pokračovala rozborem příčin a popisem současného stavu nejen české a středoevropské politiky. Politolog a sociolog Pat Lyons z Akademie věd ČR, politoložka Dagmar Rychnovská z Univerzity v Sussexu a právník a sociolog Jiří Přibáň z Univerzity v Cardiffu se v diskusi shodli, že dosud chybí ve volební kampani české opozici výrazný a srozumitelný program, kterým by mohli oslovit větší množství potencionálních voličů. Naopak vládnoucí hnutí všudypřítomností premiéra díky kontaktní kampani získává.

úterý 17. srpna pokračuje letní škola od 15.30 debatou nazvanou Co by Karel Havlíček říkal na současnou satiru? Do Brodu přijede spoluautor pořadu Šťastné pondělí na webu Seznam Zprávy Konstantin Sulimenko a Brigita Zemen, která se podílí na tvorbě pořadu Kokoti na neděli na Streamu.

Od 19.00 se uskuteční debata nazvaná Česká krajina ve stínu, inspirovaná českým snímkem Krajina ve stínu. Pokusí se pojmenovat příčiny toho, proč patří části českého a moravského pohraničí mezi regiony s negativními nej. Diskuse se zúčastní Andreas Wiedemann, německý historik, který mimo jiné vydal knížku Pojď s námi budovat pohraničí!, Petr Hlaváček, český historik, který se v Sudetech narodil a jejich dějinami a současností zabývá. Oba historiky doplní ekonom Štěpán Mikula, který se problematice věnuje po stránce ekonomické. Debatu bude moderovat redaktorka České televize a moderátorka Událostí Jana Peroutková.

  • Facebook
  • Twitter