Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Jihlavský magistrát zůstává otevřený, mateřské školy zatím také

/
/
/
563 ZobrazeníOd pondělí 16. března zůstanou otevřeny mateřské školy, Základní umělecká škola nebo Dům dětí a mládeže. Bez omezení zůstávají i turistická informační centra nebo Zoologická zahrada Jihlava.

Už v minulém týdnu jihlavský úřad zintenzivnil úklid a desinfekci všech veřejných prostor. Uklízečky během dne pravidelně dezinfikují kliky, přepážky i dotykové panely vyvolávacích systémů.

„Víme, že situace ohledně koronaviru je ve světě i v ČR vážná a nebudeme ji podceňovat. Nechceme však jakýmikoliv negativními výroky přispívat k dalšímu šíření strachu nebo paniky. Věříme hlavně ve vzájemnou slušnost a ohleduplnost klientů našeho úřadu. Doufáme, že při příznacích jakékoliv nemoci lidé odloží návštěvu magistrátu,“ uvedl tajemník úřadu Evžen Zámek.

Bez omezení otevírací doby zůstávají například všechna městská i turistická informační centra, stále platí i původní úřední hodiny jihlavského magistrátu. V době jarních prázdnin zůstává zatím v provozu také Jihlavské podzemí, Zoologická zahrada nebo Dům Gustava Mahlera. Program ale zrušilo divadlo DIOD.

„Rodiče nás od začátku týdne velmi často kontaktují s dotazy a diví se, proč nejsou aktuální stránky jednotlivých škol. Vysvětlení je jednoduché, všichni mají prázdniny a není, kdo by stránky aktualizoval. Proto jsou všechny aktuální a dostupné informace uvedeny na našem městském webu,“ vysvětlil Radovan Daněk, mluvčí magistrátu města Jihlavy. Průběžně aktualizované informace najdete zde.

„Bez omezení bude od pondělí 16. března zatím také Základní umělecká škola nebo Dům dětí a mládeže. Otevřeny zůstanou také mateřské školy,“ uvedl uvolněný radní Daniel Škarka s tím, že je ale město připraveno aktuálně reagovat na opatření centrálních orgánů. „Pokud např. Bezpečnostní rada státu nařídí jiné opatření, budeme neprodleně reagovat,“ doplnil.

Ústřední hřbitov v Jihlavě má ode dneška otevřenou pouze bránu z ulice Žižkova, účast na pohřbech i ve hřbitovní kapli je omezena na sto osob včetně obsluhy.

  • Facebook
  • Twitter