Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Jihlavské děti rozzářily pacienty s roztroušenou sklerózou

/
/
/
1136 ZobrazeníDěti z jihlavské mateřské školky Mašinka namalovaly slunečnice pro kampaň Rozsviťme Českou republiku, za níž stojí Nadační fond IMPULS. Účelem je pomoci pacientům s roztroušenou sklerózou (RS). Symbolem projektu je právě slunečnice a děti z celé republiky ji ztvárnily v mnoha podobách. 

Obrázky dětí z jihlavské mateřské školky Mašinka se v hodnocení umístily na třech prvních místech v kategorii mateřských školek. První místo obsadila Valerie Zieglerová, na druhém místě se umístil Roman Iliin a na třetím místě Alice Skřepská. Cenu poroty obdržela Andrea Cvachová. Zástupci Nadačního fondu IMPULS malé výtvarníky obdarovali knihami.

Nadační fond IMPULS ocenil výtvarná díla dětí z jihlavské mateřské školky Mašinka – na 1. místě se umístila Valerie Zieglerová, 2. místo obsadil Roman Iliin, na 3. místě zaujal obrázek Alice Skřepské. Cena poroty obdržela Andrea Cvachová.

Slunečnice symbolizuje optimismus, který pacienti s RS každý den potřebují. A to bylo i úkolem dětí – vlít svými výtvory nemocným do žil radost, což se jim společnými silami podařilo. „Každý takovýto počin, který podporuje znevýhodněné lidi má obrovský význam. Nám projekt pomohl ve výchově dětí k ohleduplnosti a citlivosti vůči nemocným,” říká učitelka Gabriela Porubová.
„Všechno, co děti nakreslily, bylo neuvěřitelně optimistické a bylo vidět, že si s obrázky daly opravdu velkou práci,“ popisuje za organizátory Kateřina Bémová z Nadačního fondu IMPULS a dodává: „Roztroušená skleróza je velmi vážná diagnóza, která může zasáhnout do života každého z nás. Čím více o ní budeme vědět, tím lépe se s ní pak můžeme vypořádat. Proto jsme rádi, že kampaň svou tvorbou podpořily školky a školy a učitelé dětem při tvoření vysvětlovali základní informace o nemoci. Nikdy totiž není brzo naučit se důležité věci.”
Letos poprvé Nadační fond IMPULS vyhlásil i literární soutěž, a to v kategoriích žáci II. stupně základní školy, středoškoláci a dospělí. Mezi dospělými za své dílo získala zvláštní cenu poroty Eva Zavadilová z Unie ROSKA Jihlava.

O Nadačním fondu IMPULS
Nadační fond IMPULS (NFI) vznikl v roce 2000. Jeho cílem je podporovat projekty v oblasti vědy, výzkumu a terapie pacientů s roztroušenou sklerózou (RS) mozkomíšní v ČR. Přispívá zejména na fyzioterapii a psychoterapii, které nejsou hrazeny z veřejného zdravotního pojištění, věnuje se podpoře vzdělávání a osvětové činnosti. Jako jediná nestátní nezisková organizace v EU je zřizovatelem celostátního Registru pacientů s RS (ReMuS), jeho financování zajišťuje z vlastních zdrojů. Více informací na www.nfimpuls.cz.

Kateřina Bémová z Nadačního fondu IMPULS předává cenu poroty Evě Zavadilové z Unie ROSKA Jihlava za literární příspěvek v soutěži Rozsviťme Českou republiku

O projektu Rozsviťme Českou republiku
Osvětová kampaň Rozsviťme si klade za cíl podpořit pacienty s roztroušenou sklerózou a zlepšit jejich možnosti a dostupnost léčby a rehabilitační péče. Symbolem projektu je slunečnice. Její jadérka představují jednotlivé pacienty, okvětní lístky slunečnice zase aktivity NFI a pacientských organizací. Stonek symbolizuje zdravou populaci, o níž se potřebují lidí s „ereskou“ opřít a listy na stoncích znázorňují podané pomocné ruce rodiny či přátel. Sázením a sdílením fotografií či namalovaných rozkvetlých slunečnic podpořili pacienty s RS společně s dospělými i ti nejmenší.

  • Facebook
  • Twitter