Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Sníh komplikuje dopravu na Vysočině

/
/
/
832 ZobrazeníV úterý 11. prosince napadlo na Vysočině okolo dvou desítek centimetrů sněhu, který postupně začal komplikovat dopravu v regionu, policie večer musela být na nezbytně nutnou dobu uzavřena dálnice D1 a policisté řešili 165 událostí v dopravě.

„Nepříznivé počasí, husté sněžení a nízké teploty pod nulou přinášely včera po celý den i celou noc problémy se sjízdností většiny silnic všech tříd v našem kraji, včetně dálnice D1, která musela být večer před půl devátou v úseku mezi 130. kilometrem a 124. kilometrem ve směru na Prahu uzavřena z důvodu zledovatělého povrchu. Směr na Brno byl sjízdný se zvýšenou opatrností. Navíc v kolonách uvízly sypače a zledovatělý úsek dálnice tak museli silničáři ošetřit tím způsobem, že do úseku najeli za asistence policejních hlídek z protisměru.
Problémy se sjízdností pokračovaly také ve středu 12. prosince ráno, kdy byly komplikace na dálnici D1 a na silnicích I. tříd v okolí Golčova Jeníkova, Habrů, Věže, Žďírce nad Doubravou. Na některých silnicích byly popadané stromy, takže tvořily překážku do doby jejich odstranění. Dnes od rána se počet nehod nijak nezvyšuje, řidič jezdí zřejmě mnohem opatrněji,“ popisuje Dana Čírtková, tisková mluvčí krajských policistů na Vysočině.

Policisté z dálničního oddělení ve Velkém Beranově měli ve středu ráno problémy s některými řidiči nákladních vozidel, kteří zůstali po nočních potížích na D1 stát na dálnici a čerpali bezpečnostní přestávku. Policisté řidiče budili a vykazovali je na nejbližší parkoviště.

  • Facebook
  • Twitter