Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Jihlavská vysoká škola se zapojí do celostátní akce Týden mozku

/
/
/
763 ZobrazeníVysoká škola polytechnická Jihlava se letos poprvé zapojí do celostátní akce Týden mozku, která každoročně představuje nejnovější objevy a trendy ve výzkumu mozku a neurovědách. Ve čtvrtek 18. března proběhne v rámci festivalu od 10.00 online přednáška Vliv prostředí na neuronové zpracování a vjem zvuku. Na toto téma bude hovořit v živém přenosu Zbyněk Bureš z Katedry technických studií VŠPJ.

Přednáška shrnuje nejnovější poznatky týkající se změn vlastností sluchových neuronů v závislosti na akustickém prostředí. Přednáška proběhne na platformě Zoom bude vysílána živě také na Youtube kanále VŠPJ, kde ji bude posléze možné zhlédnout i ze záznamu. Během přenosu bude Zbyněk Bureš online k dispozici pro dotazy sledujících položené prostřednictvím chatu. Přednáška je vhodná pro širokou veřejnost včetně studentů vyšších ročníků střední školy.

Zbyněk Bureš se věnuje studiu slyšení a neuronového zpracování zvuku od roku 2004. Na VŠPJ a v Ústavu experimentální medicíny Akademie věd ČR se zaměřuje na výzkum změn sluchu vyvolaných akustickým prostředím a stárnutím, a to jak na zvířecích modelech, tak u lidí.


Akci pořádá Akademie věd ČR a je součástí Brain Awareness Week (BAW) – celosvětové kampaně
na zvýšení povědomí veřejnosti o úspěších a přínosech výzkumu mozku. Tradici Týdne mozku v České republice inicioval a založil český neurovědec profesor Josef Syka v roce 1998. Vzhledem ke stávající epidemické situaci se letošní ročník festivalu uskuteční poprvé online.

Více informací o přednášce: https://www.facebook.com/events/1128758877545322
https://www.vspj.cz/skola/obecne-informace/akce/aktualni/id/1010

Více informací o festivalu Týden mozku: http://www.tydenmozku.cz/festival/

  • Facebook
  • Twitter