Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Jihlavská vysoká škola se rozsvítí modře online

/
/
/
561 ZobrazeníI v letošním roce Vysoká škola polytechnická Jihlava (VŠPJ) vyjádří podporu osobám s poruchami autistického spektra. Učiní tak během Světového dne zvýšení povědomí o autismu, který se každoročně slaví 2. dubna. Během celého dne bude modře svítit web vysoké školy a VŠPJ se tak připojí k VIII. ročníku celostátní kampaně s názvem Česko svítí modře, kterou organizuje platforma Naděje pro autismus.

VŠPJ se ke kampani připojila už v roce 2019, kdy při této příležitosti modře nasvítila průčelí své historické budovy v Tolstého ulici. Vzhledem k omezením volného pohybu by ovšem letos nemělo mnoho lidí možnost vidět modrou budovu v nočních hodinách osobně. Proto se VŠPJ rozhodla modře rozsvítit svůj web, kam mohou návštěvníci zavítat v kteroukoli denní i noční hodinu zcela bez omezení.

VŠPJ se rozsvítila modře už v roce 2019, zopakuuje to tento týden

Zahalení webu do modrého hávu však není jedinou aktivitou, kterou VŠPJ při této příležitosti přichystala. „Vyzvali jsme naše studenty, aby se zaměřili na modré objekty, se kterými se v běžném životě setkávají, a vyfotili je. Koláž, která z jejich „modrofotek“ vznikne, bude do konce měsíce dubna zdobit jako úvodní foto náš oficiální facebookový profil,“ uvádí tisková mluvčí VŠPJ Vendula Marešová. Běžné modré objekty se před hledáčky objektivů nedostaly náhodou. „Chtěli jsme poukázat na to, jaký význam má to, na co upíráme pozornost. Když se zaměříte na modrou, najednou ji uvidíte téměř na každém kroku. Stejně tak teprve tehdy, až nasměrujete svou pozornost na osoby s autismem, zjistíte, jak častá tato porucha je a jak autisty podpořit, aby mohli žít plnohodnotný život a obohatit společnost o své originální a jedinečné vnímání světa.“

  • Facebook
  • Twitter