Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Jihlavou proběhnou v neděli půlmaratonci

/
/
/
325 ZobrazeníDo Jihlavy se znovu vrací půlmaraton. Po dvouleté pauze si ho běžci užijí v neděli 11. září, start je ve 12.00 na Masarykově náměstí a trasa povede ulicemi města. Součástí bude i Rodinný běh. Pro týmy složené z rodičů a dětí do 15 let je připravena trať dlouhá 1,2 kilometru. Start je v 10.30 na Masarykově náměstí.

Okruh bude mít 10,5 kilometru a závodníci ho poběží dvakrát. „Jsem opravdu rád, že jsou ve městě lidé, kteří takovou akci dokáží zorganizovat. Fandím jim a držím palce, ať se vše povede. Těším se na skvělou atmosféru i na to, že budu moci s organizátory půlmaraton odstartovat. A také věřím, že tam potkám řadu členů naší facebookové komunity a projektu Jihlava v kondici, které byly založeny k podpoře zdravého pohybu ve volném čase,“ uvedl náměstek primátorky Petr Ryška.

Kdo bude mít zájem, může v závodě startovat i ve štafetách, a to buď dvojic, nebo čtveřic. V prvním případě se štafeta předává na Masarykově náměstí po 10,5 kilometrech. Pro čtveřice platí předání na Masarykově náměstí pro 1. a 3. úsek a u zábavního parku Robinson 2. a 4. úsek.

Registrovat se na závod mohou zájemci v pátek 9. září od 15.00 do 19.00 ve stanu na Masarykově náměstí nebo v neděli 11. září od 8.00 do 10.30. Startovné je 600 korun a zahrnuje startovní číslo se jménem, pamětní medaili, občerstvení v průběhu závodu, zdravotní a technickou pomoc a měření času.

Součástí nedělního půlmaratonu bude i Rodinný běh. Určený je pro rodiče s dětmi do 15 let a délka trati je zhruba 1,2 kilometru. Start je v 10:30 na Masarykově náměstí, kde bude i registrace závodníků od 8.00 do 9.30. Zapsat se na závod je možné i v pátek 9. září od 15.00 do 19.00. Startovné je 200 korun za dospělého a 100 korun za dítě do 15 let.

Organizátorem půlmaratonu je spolek Sliby-Chyby a město Jihlava je jedním z hlavních partnerů.

  • Facebook
  • Twitter