Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Jihlavané cvičili na podporu lidí s roztroušenou sklerózou

/
/
/
447 ZobrazeníVíce než 60 sportovních nadšenců se v sobotu 25. března v Jihlavě zapojilo do Maratonu s roztroušenou sklerózou (MaRS). Cílem akce bylo upozornit na problémy pacientů s tímto onemocněním a podpořit je v pohybu, který je pro ně důležitý. Organizátoři také ocenili nejmladšího a nejstaršího maratonce. Výtěžek z dobrovolného vstupného, který činí přes 20 tisíc korun, poputuje na rehabilitace pacientů.

Lidé s roztroušenou sklerózou i jejich blízcí cvičili ve fitness centru Fitpeople Bedřichov v Jihlavě. Účastníci se zapojili do cvičení na karimatkách i kruhového tréninku. „Maratonu se vždy účastní lidé všech věkových kategorií, od dětí po seniory. Proto jsme se letos rozhodli vyhlásit nejmladšího a nejstaršího účastníka, kteří si odnesli symbolické ocenění,“ říká Jitka Večeřová z organizace ROSKA Jihlava, která celou akci spolu s Nadačním fondem IMPULS pořádala. Cenu nejmladšího účastníka získala tříletá Bertička Delínová, ocenění pro nejstaršího účastníka si odnesla šestasedmdesátiletá účastnice Kateřina Šrámková. Změřit síly mohli všichni bez ohledu na svou fyzickou zdatnost. „Není podstatné podat určitý sportovní výkon, ale zapojit se, a to klidně i s handicapem,“ říká Kateřina Bémová z Nadačního fondu IMPULS. Cílem akce bylo mimo jiné umožnit lidem s roztroušenou sklerózou vyzkoušet si různé pohybové aktivity a motivovat je po pandemii koronaviru znovu k pohybu. „Rehabilitace i jiné aktivity lidí s roztroušenou sklerózou už se po pandemii podařilo většinou obnovit. Jsou ale jedinci, u nichž způsobil nedostatek pohybu nevratné změny. Proto jsou akce jako MaRS, které pacienty k pohybu motivují, důležité,“ vysvětluje neurolog Radek Ampapa, vedoucí lékař MS centra při Neurologickém oddělení Nemocnice Jihlava. Peníze vybrané z dobrovolného vstupného poputují na rehabilitační pobyty, které jsou nejnákladnější částí při léčbě roztroušené sklerózy.

  • Facebook
  • Twitter