Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Festival Expediční kamera od úterý v Jihlavě

/
/
/
675 ZobrazeníNejvětší cestovatelský festival v České republice, Expediční kamera, se uskuteční v úterý 28. března v Jihlavě. Festival
doveze vítězné cestovatelské filmy uplynulých dvou let z celého světa. Hlavním cílem festivalu je inspirovat, přinášet zážitky, krásnou přírodu i aktivovat zamyšlení se nad smyslem cestování.

Projekt přinese nejlepší filmy sezóny z celého světa i novinky z domácí produkce do Jihlavy úterý od 18.00 do kina Dukla.

Mezinárodní filmový festival Expediční kamera již od roku 2009 přináší k divákům ty nejlepší cestovatelské a dobrodružné filmy sezóny z celého světa i z domácí produkce. „Festival nám klade plno otázek, na které si můžeme během promítání odpovědět! Kam až můžeme na lodi doplout? Kam až můžeme vylézt? Kde jsou naše hranice? říká spoluorganizátor festivalu Pavel Pichler.

Ve filmu Divoké vody zažijí diváci příběh jedné z nejúspěšnějších kajakářek své generace – Nourie Newman. Filmovému režisérovi Davidu Arnaudovi se podařilo poodhalit Nourii jako nikdy předtím. Zjistí, že zápasí s věcmi, které občas ovlivňují i její sportovní výkony a možnosti posouvat své hranice.

Na Baffinův ostrov pozve film Dovolená na Baffinově ostrově. Expedice je to samé jako dovolená, záleží jen na přístupu. Erik Boomer a Sarah McNair-Landry se ve filmu vydávají na odvážnou 45denní expedici na odlehlý Baffinův ostrov, aby hledali skály, na které by se dalo vylézt a neprozkoumané řeky, které by se daly sjet.

Film Madagaskar zachycuje pátrání po údajné záhadné bytosti jménem kalanoro, žijící v odlehlých místech ostrova Madagaskar. Tento tvor má podle domorodců magickou moc, nadpřirozenou sílu a telepatické schopnosti. Obyvatelé Madagaskaru v něj věří a mají k němu velký respekt. Členové expedice se zúčastní několika obřadů, tak zvané tromby, na vyvolávání této chlupaté, asi metr vysoké bytosti.

Ty, patřící do skupiny, které své lodě vymění občas za biky, uchvátí film Strážci údolí sopky Tupungato.

Výpis všech filmů na www.expedicnikamera.cz.

  • Facebook
  • Twitter