Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Jihlava zvažuje úplné uzavření mateřských škol

/
/
/
1260 ZobrazeníV pondělí 16. března budou ještě v normálním režimu všechny jihlavské mateřské školky fungovat, ale zároveň budou učitelky zjišťovat zájem rodičů o umístění dětí.

Vedení statutárního města Jihlavy si uvědomuje závažnost situace vyplývající ze šíření nákazy koronavirem, ale zároveň chápe i tíživou situaci některých rodičů spojenou s případným uzavřením mateřských škol a plněním pracovních povinností.

„Pokud vláda do té doby nerozhodne jinak, budou v pondělí 16. března všechna pracoviště jihlavských mateřských škol otevřena a připravena zajistit standardní provoz. Zároveň budou zjišťovat zájem rodičů o umístění dětí ve škole i za podmínek omezeného provozu,“ uvedl vedoucí odboru školství Tomáš Koukal. V provozu by tedy mohla v budoucnu být jen některá pracoviště s počtem dětí tak, aby ve škole celkem nebylo více než 30 osob.

Situace bude během pondělí vyhodnocena a město podle výsledků přistoupí buď ke zmíněnému omezení provozu nebo k uzavření mateřských škol.

Jedinou už v pondělí uzavřenou mateřskou školou bude MŠ Na Stoupách. Rodiče zdejších dětí se mají hlásit v MŠ Demlova 28.

Doporučujeme minimalizovat osobní návštěvy v případě, že budete oznamovat nepřítomnost dítěte a raději ke kontaktu se školkami využít telefon nebo e-mail.

Zároveň v souladu s nařízením vlády zakazujeme vstup do škol všem rodičům, prarodičům, dětem a příbuzným, kteří se vracejí z prázdnin z rizikových zemí jako jsou např. Rakousko, Německo, Itálie, Švýcarsko, Francie, Španělsko, Velká Británie, Nizozemí, Belgie a dalších uvedených, které jsou průběžně aktualizovány. Takoví lidé mají z nařízení vlády povinnou karanténu.

  • Facebook
  • Twitter