Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Jihlava se s poštou dohodla na výměně uzavíraných poboček

/
/
/
393 ZobrazeníČeská pošta trvá na tom, že v Jihlavě uzavře dvě pobočky. Po jednání vedení města s představiteli pošty je jisté, že pobočka v Havlíčkově ulici u nádraží Českých drah bude zachována výměnou za pobočku v Heleníně. O budoucí dostupnosti poštovních služeb v Horním Kosově město bude s poštou ještě jednat.

Pobočka České pošty Jihlava 2 v Havlíčkově ulici, která zůstane zachována na úkor Helenína, je více než desetinásobně využívanější než pobočka Jihlava 3 (Helenín), kterou pošta uzavře do konce června letošního roku. Například za celý loňský rok v Heleníně zaznamenali celkově jen něco málo přes deset tisíc klientských transakcí, zatímco na poště v Havlíčkově ulici klienti vyřešili víc než 105 tisíc transakcí.

Na konci června Česká pošta zruší a uzavře také pobočku v Horním Kosově na ulici S. K. Neumanna. Tam žádost o zachování poštovních služeb v této rozrůstající se oblasti pošta zatím zamítla. Město však bude dál o možnostech zachování služeb s managmentem státního podniku jednat. Pošta své kroky spojené s uzavřením 300 poboček v celé zemi zdůvodňuje neustále klesající poptávkou po tradičních poštovních službách a čtyřicetiprocentním poklesem zájmu o poštovní služby.

„Je nám líto obyvatel Helenína, že přijdou o poštovní služby blízko svého bydliště, ale pošta nebyla ochotná ustoupit ze svého záměru. V případě Horního Kosova ještě s poštou jednáme alespoň o zachování služeb ve formě pobočky Pošta partner plus,“ uvedl primátor Jihlavy Petr Ryška.

  • Facebook
  • Twitter