Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Havlíčkobrodští studenti si prohlédli oddělení Nemocnice Havlíčkův Brod

/
/
/
183 ZobrazeníTři desítky studentů z Gymnázia Havlíčkův Brod si prohlédly brodskou nemocnici. Gymnazisté navštívili diagnostické obory, transfuzní stanici, nemocniční laboratoře, oční či neurologické oddělení, urgentní příjem, porodnici, ale i místa, kam by se jinak nepodívali.

Zavítali na jednotku intermediární péče o novorozence, jednotku intenzivní péče nebo si na vlastní kůži vyzkoušeli vyšetření EMG či EKG. Na závěr viděli i zázemí a vybavení stanice Zdravotnické záchranné služby Havlíčkův Brod. „Chceme studenty namotivovat ke studiu medicíny a dalších zdravotnických oborů. Proto jsme velice rádi za zájem a spolupráci Gymnázia Havlíčkův Brod realizovat dny otevřených dveří pro jejich studenty,“ uvedl ředitel nemocnice David Rezničenko.


Šlo o studenty, kteří projevili zájem se v budoucnu věnovat studiu na vysoké škole ve zdravotnickém oboru, zejména studiu některé lékařské fakulty. Nedostatek lékařů i sester v českých nemocnicích je dlouhodobě diskutovaným tématem, a tak se nemocnice snaží touto cestou ukázat mladým lidem atraktivitu práce ve zdravotnickém zařízení.

  • Facebook
  • Twitter