Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Jihlava se prezentuje v Belgii

/
/
/
744 ZobrazeníV Bruselu a dalších městech Belgie probíhají tento týden od 21. do 27. března Ozvěny Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Ji.hlava 2022. Jsou silně provázeny tématem současné války na Ukrajině.

Jihlava jako hlavní město Kraje Vysočina je tento týden v centru pozornosti filmových fanoušků a dokumentaristů z celého světa. V Bruselu, v Gentu, filmovém studiu De Cinema v Antverpách a v dalších promítacích prostorách v Belgii se konají Ozvěny Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Ji.hlava 2022. Jde nejenom o promítání výběru filmů, které se představily na jihlavském 25. ročníku festivalu ale také o mezinárodních setkávání významných osobností kultury, politiky a společenského života z celého světa.

Primátorka Jihlavy Karolína Koubová vedle náměstka hejtmana Romana Fabeše


Jihlavu v Bruselu reprezentují primátorka Karolína Koubová a radní pro kulturu Silvie Čermáková. „Ozvěny jsou silně provázeny tématem současné války na Ukrajině. I tady je vnímána jako válka za svobodu a demokracii v Evropě. Silný je taky kontext úvodního snímku Když květiny nemlčí. Ten ukazuje krutý postup Lukašenkova totalitního systému proti protestujícím lidem,“ informuje z Bruselu radní Čermáková a dodává: „Celou akcí se prolíná téma svobody v Evropě, protože to, co se děje na Ukrajině nebo v Bělorusku, se nás rozhodně a opravdu bezprostředně týká.“

  • Facebook
  • Twitter