Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Jihlava připravila změnu územního plánu, uvítá připomínky obyvatel

/
/
/
744 ZobrazeníVeřejné projednání ke změnám územního plánu Jihlavy se uskuteční v pondělí 11. července od 16.00 ve velké gotické síni jihlavské radnice. Magistrát vyzývá zájemce, aby se k návrhu vyjádřili.

Jihlava připravila změnu územního plánu číslo 5. Novinky se týkají hned několika lokalit. „Jde například o novou rozvojovou oblast Jihlava – jih západně od Znojemské ulice, o Horní Kosov, konkrétně o doplnění zástavby v okolí Aventinu nebo o upřesnění způsobu výstavby v Hruškových Dvorech,“ přiblížil náměstek primátorky Vít Zemana.

Plán k nahlédnutí

Zájemci z řad veřejnosti mohou do dokumentu nahlédnout na oddělní územního plánovaní na jihlavském magistrátu. „Územní plán ukazuje, jak se může v budoucnu město měnit. Plánuje, kde vyrostou nové obytné čtvrtě, kde vznikne park nebo jak bude využita bývalá továrna. Stejně tak určuje stavebníkům a vlastníkům nemovitostí, jaká pravidla je nutné při výstavbě dodržovat,“ vysvětlil důležitost dokumentu Vít Zeman s tím, že územní plán koordinuje často protichůdné záměry obyvatel, stavebníků, investorů i politiků a dává jasná pravidla pro další rozvoj. „Ovlivňuje tak život každého obyvatele města,“ upozornil.

Dokumentace je k dispozici na oddělení územního plánování až do pondělí 18. července. Lidé mohou chodit v pondělí a ve středu od 8.00 do 17.00 v ostatní pracovní dny od 8.00 do 14.30, nejlépe po předchozí domluvě.

  • Facebook
  • Twitter