Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Jihlava plánuje investovat do údržby a oprav silnic přes 25 milionů

/
/
/
738 ZobrazeníČím mrazivější zima, tím větší výtluky na silnici. Poruchy ve vozovce se vytvářejí kvůli takzvanému cyklování, kdy dojde k zatečení vody do trhlin v asfaltu, která zmrzne a poté rozmrzá, což trhá vozovku. Dílo zkázy poté dokončí projíždějící vozidla. Stejně jako loni se i letošní jaro údržba silnic v Jihlavě zaměří na opravy výtluků.

„Odbor dopravy jihlavského magistrátu má v rozpočtu na letošní rok přidělenou částku na údržbu a opravy silnic ve výši 25 milionů korun. V částce jsou zahrnuty ale i náklady na zimní údržbu silnic, která spolkne podstatnou část z této sumy a jednu až dvě velkoplošné rekonstrukce vozovek,“ upřesnil Karel Trojan z městského odboru dopravy.

Opravy vozovek pro město zajišťují pracovníci Služeb města Jihlavy. Loni se osvědčila nová technologie pomocí infračervených nahřívačů s následným doplněním asfaltu, která se použila například v ulicích Kainarova nebo Resslova. „Výhodou je hlavně vyšší životnost vysprávky, proto hodláme tuto metodu letos znovu využít,“ doplnil Karel Trojan.

Mimořádně velké výtluky se ale musí opravit ihned, nehledě na zimu. „K těmto úpravám se používá takzvaná studená asfaltová směs, ta má ale nízkou životnost. Nyní prověřujeme možnost, zda by bylo i teď v zimě možné využít zmíněné technologie infračerveného zahřívání,“ doplnil Karel Trojan.

  • Facebook
  • Twitter