Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Jihlava opět vyhlašuje Kulturní počin roku

/
/
/
203 ZobrazeníV současnosti je opět možné v Jihlavě hlasovat v anketě Kulturní počin roku a podpořit tak svoji oblíbenou jihlavskou kulturní akci. Kromě tradičních kategorií, jako je Kulturní počin roku a Inovativní počin roku (neboli objev roku) bude možné v letošním roce v anketě zvolit také Konzervativní počin roku, akci, která má v Jihlavě minimálně pětiletou tradici.

„Cenu za Kulturní počin vyhlašujeme pro kulturní aktéry ve městě Jihlava. Je to určité ocenění jejich práce a poděkování za přínos a obohacení kulturního života v Jihlavě. Jihlavští Sportovci mají svou kategorii – Sportovec roku, učitelé mají také svou kategorii – na Den učitelů dostávají ocenění – tak proč by nemohli mít také kulturní aktéři svou kategorii a dostat cenu? Co se týká nové kategorie Konzervativní počin roku, tak to byl vlastně nápad pana primátora, který v minulém roce při vyhlašování Kulturního počinu tuto myšlenku zmínil. A má to svou logiku, pokud nějaká kulturní akce funguje již několik let dobře, bez problémů a lidé ji mají oblíbenou tak, jak je, zaslouží si jistě také ocenit,“ uvedl náměstek pro oblast kultury Richard Šedivý.

Nominovat můžete akce, které se konaly na území města Jihlavy od ledna do prosince 2023. Nominace je možné podávat až do 31. ledna 2024, poté se bude o akcích hlasovat od 1. do 29. února 2024, opět elektronicky nebo v listinné podobě. Slavnostní vyhlášení vítězů ankety Kulturní počin roku 2023 proběhne v dubnu 2024.

Za rok 2022 obdržel cenu Inovativní počin roku malíř Vincent Chignier, autor muralu Zeď Gustava Mahlera ve Znojemské ulici


Anketní lístek je možné vyplnit elektronicky na stránce www.jihlava.cz. V listinné podobě můžete akce nominovat také na Městském informačním centru v historické budově radnice na Masarykově náměstí 1.

On-line můžete akce nominovat ZDE.

  • Facebook
  • Twitter