Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Jihlava koupila dva snadno použitelné defibrilátory, využijí je nejen hasiči a na radnici

/
/
/
764 ZobrazeníPro případ rychlé pomoci město Jihlava zakoupilo dva defibrilátory s jednoduchým ovládáním a hlasovou nápovědou v českém jazyce. Přístroje, každý za necelých 35 tisíc korun, budou k dispozici Jednotce sboru dobrovolných hasičů Jihlava a v Turistickém informačním centru, tedy blízko Masarykova náměstí v Jihlavě.

„Na obsluhu defibrilátorů bude proškoleno jedenáct úředníků. Členové jednotek požární ochrany školení první pomoci již mají za sebou a vědí, jak se zařízením pracovat. Defibrilátory však může použít kdokoliv i s minimálními znalostmi první pomoci, jelikož má jednoduché ovládání a hlasovou nápovědu, která vede krok po kroku jasnými instrukcemi,“ doplnila Lucie Bratršovská z oddělení krizového řízení odboru tajemníka jihlavského magistrátu.

Nákup defibrilátoru pro Jednotku sboru dobrovolných hasičů byl finančně podpořen z dotace na akceschopnost jednotek požární ochrany poskytnutou Krajským úřadem Kraje Vysočina. Druhý přístroj pro Magistrát města Jihlavy byl hrazen z rozpočtu města určeného na civilní obranu.

  • Facebook
  • Twitter