Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Hradební ulice v Jihlavě má nové trakční vedení

/
/
/
752 ZobrazeníUzavření Brněnského mostu a odklonění dopravy do jiných částí Jihlavy bylo příležitostí pro snadnou úpravu Hradební ulice. Město mělo letos rozšířit odbočovací pruh u obchodního domu City Park na křižovatce se Znojemskou ulicí a vytvořit zde BUS pruh pro rychlejší průjezd MHD. Nikdo se však nepřihlásil do výběrového řízení.

„Město hledalo firmu, která umí přesunout trakční trolejové vedení a rozšířit silnici. Přihlásila se pouze jedna společnost s příliš vysokou nabídkou, proto jsme se rozhodli přesunutí trakčních sloupů převést na Dopravní podnik a zbytek soutěžit jako stavební zakázku,“ uvedl náměstek pro oblast dopravy a služeb Vratislav Výborný.

Práce v Hradební ulici v Jihlavě

Pracovníci dopravního podniku v současné době přesunují trakční stožáry a do konce roku na ně budou přivěšovat trolejové vedení. „Výrazným způsobem to tak urychlí realizaci rozšíření ulice Hradební v příštím roce, protože přesun stožárů byl časově a technologicky nejvíc náročný,“ doplnil Karel Trojan z městského odboru dopravy.

 

 

 

„S uzavřeným Brněnským mostem by jistě byla výstavba jednodušší. Rozšíření ulice Hradební si v příštím roce vyžádá drobné omezení provozu, kdy dojde pouze k zúžení stávajících jízdních pruhů po dobu provádění stavebních prací. Doprava na ulici hradební tak bude drobně omezena například snížením rychlosti pouze v řádu několika týdnů,“ doplnil náměstek Výborný.

  • Facebook
  • Twitter