Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Jihlava doporučila prodloužit podzimní prázdniny

/
/
/
1062 ZobrazeníOdbor školství jihlavského magistrátu doporučil ředitelům městem zřizovaných škol prodloužit příští týden podzimní prázdniny o dva dny. V Jihlavě se totiž zhoršuje epidemiologická situace ve školách a delší prázdniny by mohly přispět ke zpomalení šíření nemoci.

Jihlavské základní školy příští týden vyhlásí ředitelské volno v pondělí 25. a v úterý 26. října tak, aby se ve městě prodloužily plánované podzimní prázdniny. Ze všech jedenácti ve středu oslovených jihlavských škol okamžitě reagovalo deset škol s tím, že v sedmi z nich nemají s ředitelským volnem problém.

„Nakonec se k vyhlášení ředitelského volna připojí pravděpodobně všechny základní školy zřizované městem. Počet nakažených dětí a učitelů roste, stejně tak i karantén. Proto jsem v rámci jednotného postupu doporučil ředitelům a ředitelkám ZŠ, aby vyhlásili na pondělí a úterý ředitelské volno,“ uvedl vedoucí odboru školství Tomáš Koukal. Jeho návrh podpořila i primátorka Jihlavy Karolína Koubová. I podle ní by mohly prodloužené podzimní prázdniny zpomalit nástup třetí vlny koronaviru ve školách.

Situace s nemocí se v Jihlavě zhoršuje, přibývá nakažených dětí i učitelů a s tím roste i počet karantén. Karanténní opatření na školách komplikují situaci se suplováním. Školy, kterých se to týká, mají problémy i se zajištěním zástupů. Aktuálně je v karanténě jedna třída v ZŠ Seifertova a od středy řeší další karanténu také základní školy Evžena Rošického, Demlova, Nad Plovárnou a ZŠ speciální a praktická škola. Problémy s jedním pracovištěm v karanténě hlásila v tomto týdnu také mateřská škola Mozaika.

K doporučení jihlavského odboru školství navrhnout ředitelům škol mimořádné prodloužení prázdnin se kloní i Krajská hygienická stanice v Jihlavě.

  • Facebook
  • Twitter