Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Jihlava bude opět součástí kampaně Do práce na kole

/
/
/
413 ZobrazeníV Jihlavě se do loňského ročníku soutěže Do práce na kole zapojilo celkem 112 týmů s 411 účastníky, včetně pracovníků magistrátu a členů vedení města. Díky tomu se vysočinská metropole stala už po několikáté na počet obyvatel nejúspěšnějším krajským městem v republice. Zopakovat to chtějí v Jihlavě i letos.

Cílem je motivovat veřejnost k pravidelnému využití kola jako dopravního prostředku na krátké a střední vzdálenosti. Letos se stejně jako loni kampaně zúčastní pracovníci magistrátu i členové vedení města.

„Pravidla budou v letošním ročníku upravena podobně jako v loňském roce s ohledem na situaci kolem šíření nemoci Covid-19, aby se do akce mohli zapojit i účastníci, kteří denně do práce necestují. Zapisovat tak bude možné například i rekreační vyjížďky, procházky, bezmotorové cesty na nákup nebo domácí cvičení. Charakter akce tak umožní zapojit se i v rámci homeoffice nebo pokud například rodiče pečují doma o děti,“ uvedla koordinátorka akce z Projektu Zdravé město Jihlava Alice Jandejsková.

Cílem a smyslem kampaně a soutěže je motivovat veřejnost k pravidelnému využití kola jako dopravního prostředku do zaměstnání na krátké a střední vzdálenosti. V Jihlavě, která se v tomto roce zapojí již podeváté, je lokálním koordinátorem spolek SLIBY – CHYBY, z. s., mimo jiné organizátor Jihlavské 24MTB, Jihlavského půlmaratonu nebo Nočního běhu pro světlušku. Statutární město Jihlava je hlavním partnerem, kampaň a soutěž je realizována v rámci aktivit Projektu Zdravé město Jihlava. Na celonárodní úrovni organizuje letošní 11. ročník stejně jako v předchozích letech spolek Auto*Mat.

První cenou bude skládačka Tern
Do kampaně se mimo Magistrátu zapojuje pravidelně celá řada dalších zaměstnavatelů, kteří aktivní pohyb svých zaměstnanců podporují úhradou startovného.

„Kvůli současné pandemické situaci se pravděpodobně v letošním roce opět nebudou moci uskutečnit doprovodné akce „na triko“, účastníci však i přesto obdrží letošní originální tričko. A bude se také soutěžit o první cenu, kterou letos bude skládací kolo Tern,“ doplnila Alice Jandejsková.

  • Facebook
  • Twitter