Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Jediný přejezd na Vysočině, který naučí vaše auto tančit lambádu, se bude znovu opravovat

/
/
/
3391 ZobrazeníŽelezniční přejezd na silnici číslo 19 u Rovného na Žďársku se stal v posledních týdnech postrachem všech řidičů, ale také terčem mnohých vtipálků.

Tento úsek silnice je natolik populární, že má dokonce i svou facebookovou stránku podobně jako Radňovická zatáčka, která je na stejné silnici kousek od Žďáru nad Sázavou. Jedna řidička v komentářích například uvedla, že vůbec netušila, že by se její staré auto naučilo tančit lambádu.  

V červnu letošního roku prošel přejezd celkovou rekonstrukcí, která se podle všech řidičů, přejíždějících přes něj, vůbec nepovedla. Jízda přes koleje se tak stala už osudnou pro několik aut. Spodkem auta škrtá prakticky každý, kdo přejezd přejede rychlostí větší než 10 km/h. Důkazem toho jsou i vydřené rýhy v asfaltu v tom nejvíce naklopeném místě. Ti, kteří tu jezdí často, už mají přesně vychytanou dráhu a často přejíždějí do protisměru, kde je silnice lépe udělaná. „Jezdím tu každý den do práce a první přejetí s plně naloženým autem byl docela šok. Teď už to máme najezděné a vím, že 8 km/h je ideální rychlost pro bezpečné překonání tohohle skokanského můstku. A úplně nejlepší je cestou do Bystřice najet do levého pruhu.“ radí ostatním řidič Miloš Hanzlík.
Poté, co se rekonstruovaný přejezd otevřel, bylo už první den evidováno hned několik stížností na kvalitu a provedení opravy. České dráhy reagovaly pouze tím, že na silnici před přejezd umístily dopravní značku 50 km/h a těsně před přejezd 30 km/h, ale ani touto rychlostí není přejezd možné bezpečně překonat. Navíc umístění značek od ČD nebylo nikým schválené, a tak je bylo nudné z místa odvézt. „Třicítkou se ten přejezd nedá nikdy přejet, starší a nízká auta mají problém ten houpák překonat, i kdyby je někdo tlačil. Tohle musel dělat opravdu někdo, kdo tu nikdy nejel.“ stěžoval si další z řidičů, který zde nechal kus plastového nárazníku. „Nechápu, proč se v tom někdo vrtal, tenhle přejezd byl jeden z mála, který se dal padesátkou normálně přejet, akorát to všechny zdržuje,“ vynadal stavařům Jiří Jonák, který zde jezdí často přes přejezd s velkou dodávkou. Problém nastává i pro řidiče sanitek, kteří přes přejezd kolikrát chvátají do nemocnice v Novém Městě na Moravě a kvůli bezpečí pacientů tu musí většinou zpomalit.

Pro velkou vlnu kritiky se tak opravený přejezd dočká opravy znovu a snad se to napodruhé už opravdu povede tak, jak má. Cesta by měla být uzavřená od 17. do 20. srpna, tak počítejte s uzavírkou a nutnou objížďkou. 

  • Facebook
  • Twitter