Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Jakub Smolík potěšil fanoušky v Havlíčkově Brodě

/
/
/
455 ZobrazeníKulturní dům (KD) Ostrov v Havlíčkově Brodě uspořádal ve středu 8. února koncert Jakuba Smolíka. Naposledy v KD Ostrov vystoupil 22. října 2019 v rámci oslav životního jubilea 60 let a hostem mu byl Petr Kolář, který složil pro Jakuba velký hit Medový koláč.

„V předprodeji byl největší zájem o lístky v prosinci minulého roku. Děti nebo vnoučata nakupovala lístky jako vánoční dárek pro své nejbližší,“ uvedla Ivana Štohandlová z KD Ostrov na otázka, zda očekávali velkou návštěvnost jako v roce 2019.

Jakub Smolík je nejen výborný zpěvák, ale i bavič publika. Každou píseň uvedl s proslovem, kdy skladba vznikla a kdo mu ji napsal. Některé písně doplnila videoprojekce, která přiblížila obsah písně anebo životní události oblíbeného zpěváka. „Do Havlíčkova Brodu se vždycky rádi vracíme,” řekl Jakub Smolík. Během koncertu si Jakub udělal menší průzkum a zjišťoval, kdo byl na jeho posledním koncertě a zda je někdo úplně poprvé. Bylo příjemným zjištěním, že má nové posluchače na koncertu.

Před přestávkou upozornil zpěvák publikum na možnost zakoupení CD či LP za poloviční cenu a v prostorách šatny bude autogramiáda. Bohužel život nepřináší jen samé radosti. Jakub Smolík zavzpomínal na úmrtí obou rodičů a také na bubeníka – kamaráda Pavla Geislera, který zemřel 26. března 2020 ve věku 49 let. „Pavel hrál se mnou 19 let. Byl nejen bubeník, ale i můj velký kamarád. Spali jsme spolu na hotelech. Zemřel na rakovinu slinivky,” řekl Jakub Smolík.

Na koncertě v Havlíčkově Brodě zazněly nejen skladby z posledního CD Proto právě zpívám (vydané v roce 2021), ale i známé hity, jako jsou Ave Maria, Jen blázen žárlí a Nejsi má. Na závěr koncertu byla přídavkem píseň Šípková růženka známá v podání Jiřího Schelingera s textem Zdeňka Svěráka. Určitě přítomní muži doprovázející manželky na koncert Jakuba Smolíka zavzpomínali na mládí a skupinu Deep Purple, která nahrála píseň v roce 1974 pod názvem Soldier Of Fortune.

Na koncertě hrála kapela ve složení: Karel Jaksch – basová kytara, kontrabas, kapelník (hraje v kapele 23 let), Richard Procházka – sólová kytara akustická kytara (hraje 20 let), Martin Krč – piano, klávesy (hraje 17 let), Zdeněk Koubek – bicí nástroje (hraje 3 roky).
Sborový zpěv: Hedvika Tůmová (9 let v kapele) a Klára Jelínková (3 roky v kapele). Publikum v KD Ostrov odměnilo všechny účinkující bouřlivým potleskem.

  • Facebook
  • Twitter