Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Kvůli padesáti korunám vytáhl na spolubydlícího nůž, skončil ve vazbě

/
/
/
916 ZobrazeníKriminalisté z Havlíčkova Brodu objasnili rychle zločin loupeže, ke kterému došlo v sobotu 12. září okolo desáté hodiny večer v jedné z ubytoven na Heroldově nábřeží v Ledči nad Sázavou. Pachatel skončil ve vazbě.

„Čtyřiadvacetiletý muž po svém o dvaadvacet let starším spolubydlícím požadoval půjčku finanční hotovosti ve výši padesáti korun. Ten mu peníze půjčit odmítl, přičemž se dvaadvacetiletý muž rozčílil, uchopil na stole ležící kuchyňský nůž, který zvedl do úrovně hlavy poškozeného a trval na svém požadavku.
Když ale viděl, že mu poškozený žádné peníze skutečně nepůjčí, tak od dalšího jednání upustil a z ubytovny odešel neznámo kam. Po ohlášení události na tísňovou linku 158 na místo jako první přijeli policisté z policejní stanice Ledeč nad Sázavou, kteří provedli prvotní a neodkladné úkony a místo trestného činu zajistili,“ popsal policejní mluvčí David Linhart.
Na místo vyjela kompletní výjezdová skupina kriminální policie a vyšetřování z Havlíčkova Brodu. „Ještě před příjezdem výjezdové skupiny se ale před ubytovnou pohyboval muž, který odpovídal popisu pachatele a policisté ho proto zadrželi. Zadržený muž, který byl podezřelý ze spáchání zločinu loupeže, jevil silné známky opilosti, a proto se s ním policisté rozhodli provést orientační zkoušku na zjištění přítomnosti alkoholu v dechu. Zkouška vykázala hodnotu 2,7 promile. Proto ho policisté převezli na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění,“ dodal David Linhart.

V neděli 13. září obvinil policejní komisař na základě vyšetřování dvaadvacetiletého muže ze spáchání zločinu loupeže a zahájil proti němu trestní stíhání. Po sdělení obvinění podal návrh na jeho vzetí do vazby, který soud akceptoval a obviněný muž tak bude stíhán vazebně. „Muži za jeho jednání hrozí v případě odsouzení trest odnětí svobody až na deset let,“ uzavřel David Linhart.

  • Facebook
  • Twitter