Hugo Jonáš a Pavel Bezděčka – Vysočina-news.cz
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
Podpořte nás prosím.

Please turnoff your ad blocking mode for viewing your site content

img

Hugo Jonáš a Pavel Bezděčka

/
/
/
654 Zobrazení



Společná výstava Huga Jonáše, kovové plastiky a sochy, a Pavla Bezděčky, obrazy, nazvaná Pěšáci umění bude vernisáží zahájena ve čtvrtek 19. září v 17.00 v Malém výstavním sále Muzea Vysočiny v Jihlavě.

Dvojice dosud připravila velmi úspěšné výstavy v Hradci Králové 2017 (Galerie Na Hradě), v Mikulově 2018 (Galerie Konvent), v Přibyslavi 2018 (Janáček galerie), Humpolci 2019 (Muzeum dr. A. Hrdličky) a nyní v Jihlavě. Jejich společné výstavy jsou ceněny zejména pro harmonický soulad vystavených soch a obrazů.

Hugo Jonáš je od roku 2015 umělecký pseudonym Davida Habermanna (1979). Tento umělecký kovář ve své volné tvorbě pracuje s černou ocelí, v konečné úpravě často oživenou kontrastními pastelovými barvami, materiál zpracovává ručním kováním (zde je patrná rodinná řemeslná tradice); jeho tvorbu zcela vystihuje motto „umělec s dětskou duší“, častými motivy jsou příroda, příběh, tvar koule, biblické náměty, v posledním období se soustřeďuje na práci s figurou. Účastnil se řady setkání evropských umělců JEMA a kovářských akcí: Bad Hall (Německo), Hefaiston Helfštýn, Brtnické kovadliny, Kováčské dni (Slovensko), Ferraculum Ybbsitz (Rakousko) kde získal řadu ocenění. Dosud má za sebou 38 autorských a kolektivních výstav, je členem Unie výtvarných umělců ČR a Spolku výtvarných umělců Vysočiny.

Pavel Bezděčka (1952) je kurátorem zoologických sbírek našeho muzea. Kromě zoologie se věnuje fotografování, kresbě a malbě, psaní pohádek a bajek a cestování. Fotografie uplatnil v řadě knih, časopisů, propagačních materiálů, a také na více než 70 výstavách. Ilustracemi doplňuje zejména své odborné publikace a pohádky pro děti (ilustroval tři dětské knihy). Počítačové malbě (computer painting) se věnuje od roku 2012. Od roku 2014 své obrazy vystavuje – zatím na 47 výstavách. Jeho díla jsou zastoupena v soukromých sbírkách v ČR, na Slovensku, v Norsku a Švýcarsku. Realizace uplatnil v Dačicích, Přibyslavi a v Mook en Middelaar (Nizozemsko). Je členem Unie výtvarných umělců ČR, Spolku výtvarných umělců Vysočiny a členem Surrealistické skupiny STIR UP.

Výstava bude umístěna v Malém výstavním sále od pátku 20. září do neděle 3. listopadu.

  • Facebook
  • Twitter