Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Hromadná havárie omezila v sobotu dálnici na Vysočině

/
/
/
579 ZobrazeníPolicisté z dálničního oddělení ve Velkého Beranova řešili v sobotu 27. listopadu večer na 161. kilometru dálnice D1 ve směru na Prahu, kde postupně havarovalo nákladní vozidlo a šest osobních aut. Šlo o dvě samostatné dopravní nehody.

„Krátce před osmnáctou hodinou projížděl na 161. kilometru ve směru na Prahu řidič s tahačem a návěsem v pravém jízdním pruhu. Devětačtyřicetiletý řidič nepřizpůsobil rychlost jízdy vozu povětrnostním podmínkám a stavu a povaze vozovky. Nákladní souprava se na mokré dálnici dostala do smyku a částečně vyjela vpravo mimo těleso dálnice, narazila do krajových ocelových svodidel, která odtrhla od sloupků a tlačila je před vozem. Došlo k otlačení odtržených svodidel do jízdní dráhy několika vozidel v pravém pruhu, u kterých se nárazem poškodily pneumatiky a vozy tak byly nepojízdná,“ uvedla Dana Čírtková, tisková mluvčí krajských policistů na Vysočina.

Havárie se účastnili čtyři osobní auta – Land Rover, Škoda Rapid, Renault Megane a Ford Galaxy. „Řidič vozu Ford Galaxy do poškozených svodidel narazil, přejel a poté narazil do krajových ocelových svodidel, od kterých se odrazil a zůstal stát proti směru jízdy na rozhraní pravého jízdního pruhu a odstavného pruhu. Řidiči ostatních zúčastněných vozů zastavili v odstavném pruhu, kde vyčkali do příjezdu policejní hlídky. Při této hromadné nehodě se naštěstí nikdo nezranil. Alkohol u všech řidičů vyloučily provedené dechové zkoušky. Všechny vozy byla vybavena zimními pneumatikami s předepsanou hloubkou dezénu. Technická závada, jako příčina dopravní nehody, nebyla na místě ohledáním zjištěna ani uplatněna,“ dodala Dana Čírtková.

Místo havárie na 161. kilometru dálnice D1, foto: Policie ČR

Na stejném místě došlo v rozmezí několika minut k další nehodě dvou osobních aut. „Osmadvacetiletý řidič s osobním vozem VW Golf projížděl po dálnici D1 ve směru jízdy na Prahu. V úseku projížděl v levém jízdním pruhu, nepřizpůsobil rychlost svého vozidla povětrnostním podmínkám a dopravní situaci a narazil do zadní části vozu VW Caddy. Následně narazil do vychýlených krajových ocelových svodidel – k vychýlení svodidel došlo při předchozí dopravní nehodě – a zůstal stát v pravém jízdním pruhu. Při dopravní nehodě došlo k lehkému zranění spolujedoucí z vozidla VW Caddy. Spolujezdkyni převezla zdravotnická záchranná služba do nemocnice, odkud byla po vyšetření propuštěna. Alkohol u obou řidičů vyloučily provedené dechové zkoušky. Vozidla měla zimní pneumatiky s předepsanou hloubkou dezénu,“ uzavřela tisková mluvčí.

Místo havárie bylo podle informací policistů průjezdné pouze jedním jízdním pruhem, ale vzhledem ke slabé intenzitě provozu se v místě netvořily kolony. Před dvaadvacátou hodinou se podařilo místo plně zprůjezdnit a následky nehody odstranit.

  • Facebook
  • Twitter