Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Dva řidiči pod vlivem alkoholu havarovali v sobotu na Vysočině

/
/
/
493 ZobrazeníV sobotu 27. listopadu došlo na Havlíčkobrodsku a Žďársku ke dvěma haváriím, u kterých hlavní roli hrál alkohol. Obě se staly v nočních a ranních hodinách.

„Krátce po jedné hodině nad ránem havaroval v Havlíčkově Brodě šestatřicetiletý řidič osobního vozu Renault Thalia, který jel Dolní ulicí ve směru od centra města. Když se blížil ke čtyřramenné křižovatce se silnicí I/38, tak na zledovatělé komunikaci začal brzdit a s vozem dostal smyk. Najel na vyvýšený obrubník ostrůvku a následně narazil do sloupu světelné signalizace. Policisté u řidiče naměřili dechovou zkouškou 1,88 promile alkoholu v dechu, opakovaná zkouška vykázala hodnotu 1,84 promile. Řidiče policisté poučili o jeho právu využít odběr krve, což nevyužil,“ komentovala druhou havárii Dana Čírtková, tisková mluvčí krajských policistů na Vysočině.
Při dopravní nehodě došlo ke škodě v celkové výši 15 000 korun, nikdo se nezranil. „Ohledáním vozidla policisté zjistili, že nemá platnou technickou kontrolu, řidič nepředložil řidičský průkaz. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení a ve věci provádějí další šetření.

Po půl páté se stala na silnici II/602 ve Velkém Meziříčí druhá sobotní nehoda. „Jednadvacetiletá řidička s osobním vozem Škoda Octavia projížděla silnici II/ 602 po ulici Novosady a jela ve směru k ulici Pod Hradbami. Na rovném úseku po předchozím projetí levotočivé zatáčky v prostoru křižovatky se silnicí II/360 nepřizpůsobila rychlost jízdy a na zledovatělé a sněhem pokryté silnici dostala s vozem smyk, který nezvládla. Najela vpravo na vyvýšený dlážděný chodník, kde narazila do kovových sloupků zábradlí. S vozem nezastavila a pokračovala dál v jízdě po silnici II/602 po ulici Pod Hradbami směrem ke kruhovému objezdu, kde na rovném úseku dostala další smyk, který nezvládla, a s autem se otočila a boční částí najela vpravo na vyvýšený dlážděný ostrůvek. Na ostrůvku zůstala s vozidlem stát,“ popsala Dana Čírtková.
Policisté u řidičky naměřili dechovou zkouškou 1,28 promile alkoholu v dechu, opakovaná zkouška potvrdila hodnotu 1,29 promile. „Řidička se následně po předchozím poučení podrobila lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve ve zdravotnickém zařízení. Policisté ženě zadrželi na místě dopravní nehody řidičský průkaz a zakázali jí další jízdu,“ doplnila Dana Čírtková s tím, při nehodě vznikla hmotná škoda v celkové výši 15 000 korun.

  • Facebook
  • Twitter